Aktualności
Czwartek, 30 października 2014 23:39

Małopolska stawia na cyfryzację

– Nie ma chyba obecnie dziedziny, która rozwijałaby się w takim tempie jak cyfryzacja. Dlatego w Małopolsce robimy, co w naszej mocy, żeby przygotować się na wyzwania nowoczesności – mówił podczas II Forum Przedsiębiorców Małopolski marszałek Marek Sowa. W konferencji uczestniczyło ok. 250 przedsiębiorców.
II Forum Przedsiębiorców Małopolski okazało się świetną okazją do wymiany doświadczeń i informacji nt. postępów w cyfryzacji. O tym, jak to odbywa się w skali całego kraju, mówił Roman Dmowski, podsekretarz stanu w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji. Natomiast dokonania i plany dotyczące Małopolski przedstawił marszałek Marek Sowa.

– Obecnie aż 88 procent gospodarstw domowych w Małopolsce ma dostęp do sieci. A z Internetu korzysta blisko 60 procent osób w wieku od 16 do 74 lat – wyliczał w czasie swojej prezentacji marszałek.

Dlatego też Małopolska w najbliższych latach ma zamiar po pierwsze rozbudować infrastrukturę służącą rozwojowi społeczeństwa informacyjnego, a po drugie – poszerzyć zakres dostępnych e-usług dla mieszkańców Małopolski.

– Na swoim koncie mamy już sporo osiągnięć: unowocześniona sieć Biuletynów Informacji Publicznej, Wirtualne Muzea Małopolski czy Cyfrowa Małopolska – podkreślał marszałek Sowa.

Do największych planowanych inwestycji w dziedzinie cyfryzacji marszałek zaliczył m.in. Małopolski System Informacji Medycznej, Małopolską Chmurę Edukacyjną, a także Rozwój publicznych rejestrów geodezyjnych.

źródło: UMWM

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl