Golemo
Aktualności
Piątek, 11 kwietnia 2014 14:18

Małopolska przekazała RPO do Komisji Europejskiej

Małopolska to pierwsze województwo, które wysłało już do Komisji Europejskiej dokument Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Za pół roku – po etapie negocjacji z komisarzami – program zostanie przyjęty.
Tempo prac Polski Komisja Europejska chwaliła już w marcu br. W Stałym Przedstawicielstwie RP przy UE w Brukseli rozpoczęły się negocjacje dotyczące Umowy Partnerstwa i programów operacyjnych. Po tym spotkaniu Małopolska nie osiadła bynajmniej na laurach – to właśnie RPO WM 2014-2020 został przekazany KE jako pierwszy ze wszystkich polskich RPO.

Po otrzymaniu RPO WM 2014-2020 Komisja Europejska oceni teraz zgodność programu z rozporządzeniem i przepisami dotyczącymi poszczególnych funduszy, a także zgodność z umową partnerstwa. W ciągu trzech miesięcy od daty złożenia RPO WM 2014-2020 KE przedstawi swoje uwagi. Małopolska będzie zobowiązana dostarczyć wszystkie dodatkowe informacje oraz w określonych wypadkach – wprowadzić ewentualne korekty.

Najpóźniej pół roku od daty złożenia RPO WM 2014-2020 Komisja Europejska musi przyjąć program (oczywiście – nie wcześniej niż przed przyjęciem przez Komisję decyzji przyjmującej umowę partnerstwa), pod warunkiem, że wszystkie uwagi przedstawione przez Komisję zostały odpowiednio uwzględnione.

opr.s/

źródło: UMWM

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Hokej NT JP
Najczęściej czytane
Reklama
Groteska
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl