Aktualności
Piątek, 1 lutego 2019 10:45

Małopolska gospodarzem XXV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży

W tym roku Małopolska po raz kolejny będzie gospodarzem Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach zimowych.
O tym, jak ważne jest to wydarzenie dla młodych sportowców, świadczy fakt, że we wcześniejszych jej edycjach brali udział m.in. nasi wielcy mistrzowie: Justyna Kowalczyk oraz Kamil Stoch
W niedzielę, 3 lutego startuje największa impreza sportu młodzieżowego Województwa Małopolskiego. Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, bo o niej mowa, potrwa miesiąc, od 3 lutego do 3 marca. Weźmie w niej udział blisko 2000 młodych sportowców. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Wiceprezes Rady Ministrów Beata Szydło.
Finały Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach zimowych rozgrywane będą w 10 sportach. Zawody odbywać się będą na terenie małopolskich miast i gmin, będą rozgrywane m.in.: w Zakopanem, Nowym Targu, Krynicy-Zdrój, Szczawnicy, Jurgowie, Oświęcimiu i Krakowie.

To ważne przedsięwzięcie dla dzieci i młodzieży. Życzę wspaniałej rywalizacji, w duchu zasad gry fair-play. Cieszę się, że właśnie w Małopolsce odbędzie się jubileuszowa edycja, jednej z największych imprez sportów zimowych.

-mówił podczas konferencji prasowej marszałek województwa małopolskiego Witold Kozłowski.

Jak dodaje wicemarszałek województwa małopolskiego Tomasz Urynowicz:

Impreza, która odbywa się nie po raz pierwszy w Małopolsce aktywizuje lokalne środowiska sportowe i samorządy terytorialne. W jej pierwszej edycji brał udział m.in.: Kamil Stoch, trzykrotny indywidualny mistrz świata w skokach narciarskich, a także Justyna Kowalczyk, mistrzyni i multimedalistka olimpijska w narciarstwie biegowym. To pokazuje, jak wysoka jest ranga tego wydarzenia.

Prezes Małopolskiego Związku Stowarzyszeń Kultury Fizycznej Jerzy Janczy pokreśli, że XXV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach zimowych MAŁOPOLSKA 2019 stanowi oficjalne Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych.

źródło: Tomasz Cichocki i materiały prasowe organizatorów

Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl