Aktualności
Wtorek, 16 września 2014 08:43

Małopolska Szkoła Gościnności została wyremontowana

Jedna z najnowocześniejszych placówek edukacyjnych w Małopolsce została oficjalnie otwarta po generalnym remoncie. Odnowiono m. in. pomieszczenia, pracownię warsztatów gastronomicznych, zaplecze kuchenne. Jest też nowa sala restauracyjna. Gruntowna modernizacja przeprowadzona została ze środków z MRPO 2007-2013.
Podczas otwarcia członek Zarządu Województwa Małopolskiego Jacek Krupa powiedział:- Zarówno „Małopolska” w nazwie, jak i „gościnność” zobowiązują. Małopolska Szkoła Gościnności - w tych słowach kryje się misja nie tylko waszej szkoły, ale i całego regionu, który właśnie z gościnności słynie.

Szkoła kształci kadrę m.in. w zawodach: technik hotelarstwa, technik żywienia i usług gastronomicznych. W placówce organizowane są również liczne kursy, począwszy od barmańskich, przez warsztaty specjalistyczne z kuchni świata, podstawy sommelierstwa, baristyki, carvingu, masażu leczniczego, aż po arteterapię i język migowy. Jako placówka o zasięgu ponadregionalnym MSG współpracuje też ze szkołami z Austrii, Francji, Niemiec, Węgier, Włoch, uczelniami wyższymi oraz partnerami biznesowymi.

W Małopolskiej Szkole Gościnności w Myślenicach uczy się obecnie ok. 800 uczniów i pracuje 88 nauczycieli.

opr.s/

źródło: UMWM

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
JP
Najczęściej czytane
Reklama
Groteska
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl