Aktualności
Czwartek, 13 października 2016 13:48

Małopolscy policjanci rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, która w Małopolsce i na Podkarpaciu stworzyła sieć mieszkaniowych agencji towarzyskich

W śledztwie prowadzonym przez policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Krakowie zatrzymano czworo członków zorganizowanej grupy przestępczej, którzy werbowali kobiety do uprawiania prostytucji i czerpali z tego korzyści majątkowe.
Jak ustalili śledczy, grupę założył w 2014 r. 27-letni obecnie Dawid S., mieszkaniec Krynicy Zdroju, który wraz ze swoim znajomym oraz dwiema kobietami postanowili stworzyć sieć agencji towarzyskich w prywatnych mieszkaniach w Małopolsce i na Podkarpaciu. Poszukiwanie dziewczyn do pracy sprawcy rozpoczęli od zamieszczenia ogłoszenia na portalu internetowym z anonsami erotycznymi. To tu, w zakładce „praca” można było znaleźć ich informację o dobrze płatnym zatrudnieniu, gdzie pracodawca zapewniał lokal i środki czystości .Śledczy szacują, że w ten sposób mogło trafić do sprawców nawet kilkadziesiąt kobiet.

Werbowane osoby trafiały do wcześniej wynajętych przez 27-latka mieszkań. Jak ustalono, mężczyzna zawierał umowy najmu na dane innej osoby, której dowodem osobistym się posługiwał . Kobiety trafiały do różnych miast Małopolski m.in. do Krynicy, Limanowej, Wadowic, Gorlic czy Nowego Sącza oraz do mieszkań na Podkarpaciu w Rzeszowie i Krośnie.

Policjanci ustalili, że w grupie przestępczej panował ścisły podział ról i zadań. Na czele grupy stał jej założyciel, 27-letni mieszkaniec Krynicy. Mężczyzna wynajmował mieszkania, zamieszczał w Internecie anonse o zatrudnieniu oraz organizował sesje fotograficzne prostytuującym się kobietom. Zdjęcia z takich sesji trafiały następnie do Internetu. Mężczyzna nadzorował także „pracę zatrudnianych” kobiet jak i pozostałych członków grupy. Drugi z mężczyzn sprawował stały nadzór nad agencjami, jak również zapewniał ochronę zwerbowanym kobietom . Kazimierz B. lat 29 zbierał również pieniądze za tzw.” dniówki”. Wiadomo, że od każdej kobiety pobierano po 150 złotych za dzień. Obu sprawczyniom w wieku 35 i 31 lat, które wchodziły w skład grupy przypadł w udziale stały nadzór nad prostytuującymi się dziewczynami i zbieranie „utargu” od nich , który następnie przekazywały szefowi.

11 października br. podczas zaplanowanej akcji, policjanci wydziału kryminalnego oraz dochodzeniowo – śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie weszli równocześnie do 12 wytypowanych wcześniej mieszkań i domów na terenie Małopolski Podkarpacia jak i województwa kujawsko - pomorskiego( gdzie przebywała jedna ze sprawczyń ) . Były to zarówno miejsca zamieszkania czy przebywania sprawców jak i lokale wynajęte przez nich do prowadzenia „ interesu”. W czasie przeszukań pomieszczeń policjanci zabezpieczyli telefony komórkowe ,a także dokumenty dotyczące wynajmu poszczególnych mieszkań. W miejscu zamieszkania szefa grupy funkcjonariusze znaleźli ponadto pałki, maczety, kastety, gaz łzawiący oraz broń , na posiadanie której wymagane jest pozwolenie. Mężczyzna usłyszał zarzuty kierowania zorganizowaną grupą przestępczą, czerpania korzyści majątkowej z cudzego nierządu, posługiwania się cudzym dowodem osobistym (na który podpisywał umowy najmu), a także zarzut nielegalnego posiadania broni.

Pozostali członkowie grupy usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej jak również czerpania korzyści majątkowych z cudzego nierządu. Decyzją Sądu cała czwórka została tymczasowo aresztowana na okres 3 miesięcy.

źródło: Małopolska Komenda Policji

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Groteska
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl