Aktualności
Wtorek, 10 marca 2015 20:32

Małopolscy policjanci rozbili grupę, której członkowie podawali się za funkcjonariuszy służb mundurowych

Podczas przeszukania wynajmowanego przez przestępców mieszkania w Krakowie, policjanci znaleźli m.in. podrobione legitymacje i identyfikatory policyjne, a także elementy umundurowania i kominiarki. Najprawdopodobniej zatrzymani mężczyźni popełniali przestępstwa metodą na policjanta.
Już od pewnego czasu policjanci ustalali miejsce pobytu pewnego 30-letniego krakowianina, który podejrzewany był o dokonywanie przestępstw m. in. metodą „na policjanta”. Mężczyzna znany Policji, w przeszłości karany był m. in. za popełnianie przestępstw przeciwko życiu i zdrowiu. Człowiek ten ponadto poszukiwany był kilkoma listami gończymi. Z informacji uzyskanych ostatnio przez policjantów wynikało, że mężczyzna ten może wynajmować mieszkanie w krakowskich Bronowicach. Ponieważ mężczyzna nie chciał wpuścić policjantów do mieszkania, drzwi do niego zostały otwarte siłą. W zatrzymaniu uczestniczyli policjanci krakowskiej jednostki antyterrorystycznej.

Wewnątrz zastano 3 mężczyzn kompletnie zaskoczonych przybyciem policjantów. Cała trójka jest bardzo dobrze znana Policji - mężczyźni byli w przeszłości wielokrotnie karani za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu oraz mieniu. Funkcjonariusze podejrzewali, że przynajmniej dwóch z nich prowadzi w dalszym ciągu działalność przestępczą w tym popełniają przestępstwa metodą „na policjanta”.

W trakcie przeszukania wynajmowanego przez nich mieszkania znaleziono dwa rewolwery oraz ponad 90 sztuk amunicji ostrej, a także granat hukowo-błyskowy. W mieszkaniu były też środki odurzające w postaci 172 dilerskich działek marihuany. Ponadto w przeszukiwanym mieszkaniu znaleziono podrobione legitymacje policyjne, identyfikatory policyjne tak zwane „blachy”, legitymację inspektora Służby Celnej, bluzy z napisem POLICJA i kominiarki. Zarekwirowane przedmioty wskazują, że osoby te popełniali przestępstwa podszywając się pod funkcjonariuszy Policji i służby celnej.

Praca policjantów pozwoliła na zebranie dowodów umożliwiających postawienie 2 z zatrzymanych mężczyzn zarzutów popełnienia przestępstw. Pośród zarzucanych podejrzanym czynów jest kradzież i posiadanie bez zezwolenia broni palnej, podrobienie dokumentów oraz posiadanie środków odurzających.

Prokurator zdecydował o oddaniu pod dozór policyjny jednego z podejrzanych, a sąd wobec drugiego zastosował tymczasowe aresztowanie. W stosunku do trzeciego z zatrzymanych zbierany jest materiał dowodowy. Teraz policjanci intensywnie pracują by sprawdzić jakich przestępstw dopuszczali się jeszcze podejrzani, wykorzystując „policyjne gadżety”.

źródło: Małopolska Komenda Policji

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl