Kopalnia
Aktualności
Czwartek, 2 maja 2019 21:30

Małe Bajania w Bukowinie Tatrzańskiej (zdjęcia)

W Bukowiańskim Domu Ludowym rozpoczęły się „Małe Bajania” czyli gminny przegląd zespołów regionalnych. Występują w nim górale z Jurgowa, Rzepisk, Czarnej Góry, Brzegów, Bukowiny Tatrzańskiej, Białki Tatrzańskiej, Lesnicy i Gronia.
W uroczystości otwarcia uczestniczyli miedzy innymi przewodniczący Rady Gminy Bukowina Tatrzańska Władysława Piszcza oraz wójt Gminy Andrzej Pietrzyk i vice wójt Maria Kuruc.

Bartek Koszarek - dyrektor Domu Ludowego w Bukowinie Tatrzańskiej - o imprezie mówi, że jest to spotkanie młodych, dzieci i młodzieży, którzy pasjonują się folklorem, muzyką i tańcem oraz śpiewem. Małe Bajania mają przygotować dzieci do udziału w dorosłych konkursach. Mają oswoić ich ze sceną i dać motywację do dalszych ćwiczeń.

W Bukowinie dzieci prezentują się całymi zespołami. Pokazują programy z treścią, na przykład zabawy na polanie czy w izbie. Są też indywidualne konkursy jak konkurs tańca, instrumentalistów, prymistów, kapel i grup śpiewaczych. Posłuchać można również występów solowych śpiewaków.

pk/zdj. Piotr Korczak

źródło: podhale24

Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl