Aktualności
Środa, 1 lutego 2012 20:50

Mała czarna - doskonała na każdą okazję. Pokaz mody młodych projektantek (zdjęcia)

W krakowski Novotelu zorganizowany został pokaz mody. Jedna z kolekcji była kierowana do kobiet w ciąży. Wśród projektantek prezentujących swoje kolekcje była pochodząca z Myślenic - Paulina Żądło.
Paulina Żądło jest absolwentką Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru w Krakowie, laureatką dwóch nagród za kolekcję Enigma w konkursie Cracow Fashion Awards 2011. Jej kolekcja nosi tytuł CHIMERA.

Autorka opisują ją tak: "damska, okazjonalna kolekcja utrzymana w stylu eleganckim i wieczorowym. Inspirowana klimatem i muzyką jazzu, oraz naturą wschodu. Jednym z głównych założeń kolekcji jest "klasyka wyrafinowana". Kolekcja oparta na szlachetnych tkaninach. Dopełnienie kreacji stanowią autorskie akcesoria - rękawiczki skórzane, które podkreślają drapieżny charakter całej kolekcji. Kolorystyka kreacji jest bardzo stonowana. To przede wszystkim czerń, podkreślająca elegancję oraz kolory złota i miodu. Rytm kolekcji nadaje nocna ekspresja i sensualizm.

Pozostałe kreacje przygotowały projektantki: Aga Paul, Izabela Hetnar, Iza Ziółkowska, Joanna Jaśkowiec (projektantki SAPU). Modelki zapewniła agencja Reklamex.

Zdj. Łukasz Sowiński.

s/
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl