Aktualności
Niedziela, 24 sierpnia 2014 12:03

Maciej Maleńczuk na nowotarskim Jarmarku Podhalańskim (podwójna galeria)

NOWY TARG. Wieczorne koncerty podczas Jarmarku Podhalańskiego cieszyły się większą, niż dotąd popularnością. Maciej Maleńczuk z Zespołem Psychodancing nie zawiódł.
Mimo deszczu wiele osób doskonale bawiło się podczas koncertu. Zgodnie z charakterem wokalisty - nie zabrakło odniesień do obecnej sytuacji politycznej. Cierpkie żarciki i doskonałe teksty nowych utworów tworzyły typowy dla Maleńczuka i Zespołu Psychodancing klimat występu.

W programie pojawiły się także starsze przeboje, jak np. "Ostatnia nocka", czy kpiarska, dziewięciominutowa składanka przebojów z lat 60- i 70-tych, którą wokalista przekornie zapowiedział jako tę, której "nienawidzi do ostatniej kropli krwi". A ponieważ "do ostatniej kropli krwi kocha Polskę" na bisa zaśpiewał "Vladimira" utwór, który część osób porwał, a część zapewne oburzył. Powód? Słownictwo.

Maleńczuk to artysta, którego nie można nie zauważyć. Albo się go w pełni akceptuje, albo totalnie odrzuca. Na jego występy trzeba chodzić świadomie, nie licząc na wesołą muzyczkę, tylko na dokładnie przemyślany, opracowany, doskonale zaserwowany spektakl, który kryje w sobie przekaz w postaci komentarza do współczesnych wydarzeń. Można się nie zgadzać z jego opiniami, czy sposobem przekazu - ale nie można mu odmówić eksperiencji, w tym co robi.

Towarzyszący liderowi muzycy z Zespołu Psychodancing prezentowali swoje umiejętności porywającymi solówkami.

Pierwszy sobotni koncert, który kończył się w silnym deszczu uważam za bardzo udany.

Kolejni wykonawcy drugiego Dnia Jarmarku to Jagoda Kret, nowotarżanka, finalistka telewizyjnego programu muzycznego "The Voice of Poland" oraz zespół "Leniwiec".

Dziś wieczorem na scenie pojawi się Rudi Schuberth z zespołem Wały Jagiellońskie.

Sabina Palka, zdj. poniżej - Alicja Gąsior.
Zdjęcia Piotr Korczaka z koncertu oraz wcześniejszych atrakcji sobotniego Jarmarku do obejrzenia tutaj.

Polecamy specjalny serwis dedykowany imprezie: JarmarkPodhalanski.pl.
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl