Piątek, 29 marca | Imieniny: Wiktoryna, Helmuta, Ostapa
19.10.2018 | Czytano: 8

Life Science Open Space 2018 już za nami

Jak co roku, jesienią mieliśmy prawdziwą przyjemność uczestniczenia w wydarzeniu, którego celem jest promocja współpracy dla innowacji dla Zdrowia i Jakości Życia. Formuła LSOS umożliwia wszystkim uczestnikom czynny udział i zaangażowanie poprzez indywidualne spotkania w z innymi uczestnikami oraz zaprezentowanie siebie i swojej oferty w trwających równolegle trzech sesjach tematycznych, obejmujących: MedTech, Digital Health, Aktywne i zdrowe życie, Nanotechnologie, Badania nad rozwojem leków, Kosmetologia, Biogospodarka, Żywność, Zdrowy dom i biuro, Innowacyjny Szpital.

Co roku na LSOS promowano praktyczną współpracę pomiędzy innowatorami, przedsiębiorcami, naukowcami i użytkownikami nowych rozwiązań i technologii. Dlatego proponowano aż pięć różnych kategorii współpracy, z których każda ma inny charakter, ale wszystkie mają ten sam skutek: szukamy możliwości nawiązania kontaktów, aby zaspokoić praktyczne potrzeby – rozwiązać konkretne problemy.

Te kategorie to Open Innovation, Demo/Premiera, Kariera, Wyzwanie oraz StartUp.

Z kategorią Demo/ Premiera wiąże się ponadto możliwość zobaczenia, dotknięcia, a czasem posmakowania nowych, innowacyjnych produktów na stoiskach demonstracyjnych.

Tegoroczna edycja LSOS18 przyniosła równo 100 prezentacji dotyczących 5-ciu różnych kategorii współpracy w 13 sesjach tematycznych, z których każda miała swojego lidera. Łącznie w imprezie wzięło udział 400 osób.

Jednak nie rekordowa ilość ma tutaj znaczenie. Na LSOS nie ma osób przypadkowych. Spotkać tutaj można osoby autentycznie nastawione na wspólne działanie - partnerów do rozwoju innowacyjnych projektów i usług, a także pasjonatów i użytkowników technologii i innowacji dla zdrowia i jakości życia.

Impreza ma szczególny charakter, podkreślany przez wszystkich zapytanych: nie ma zadęcia, barier i ograniczeń dla chcących coś zrobić w obszarze zdrowia i jakości życia. Panuje otwartość i gotowość do działania: „Nie muszę jeździć po całej Polsce, aby spotkać ludzi, z którymi mógłbym porozmawiać o możliwej współpracy w mojej dziedzinie, którą jest diagnostyka medyczna” – mówi jeden z uczestników – „tutaj są ci wszyscy, którzy na taką rozmowę są otwarci i przygotowani”.

To jest ogromna i nieprzypadkowa wartość LSOS - planowanie i realizacja to wydarzeń właśnie z takim założeniem - możliwie najwięcej okazji do nawiązania interdyscyplinarnej współpracy w obszarze, który daje wiele możliwości łączenia sił: innowacje dla zdrowia i jakości życia.

Wzorem lat ubiegłych przyznano nagrody w 3 kategoriach: Za Najlepszą, Najbardziej Przekonywującą Prezentację uznano wystąpienie Tomasza Wilanowskiego z Instytutu Bilogii Eksperymentalnej im. Nęckiego w Warszawie pt. „Test genetyczny wykrywający zwiększone ryzyko zachorowania na raka skóry”.

Nagroda ta została przyznana przez uczestników naszego wydarzenia. Nagrodę za Najlepszy Przykład Praktycznego Podejścia do Koncepcji Open Innovation otrzymał Vladyslav Hubar z Boost Biotech Poland za prezentację pt. „ BioHack – hackathon bioinformatyczny”.

Nagroda ta została przyznana przez Fundację Klaster LifeScience Kraków. Nagroda specjalna dla najlepszego StartUpu, ufundowana przez firmę Life Science Business Consulting, została przyznana podwójnie: dla firmy NanoThea S.A., zajmującej się nanocząstkami do celowanej brachyterapii nowotworu prostaty oraz firmy MedApp S.A., twórców projektu CarnaLife® – deep neural networks in holographic images in Mixed Reality for Interventional Cardiology & Electrophysiology and telemedicine”.

Na zakończenie – wisienka na torcie, czyli sesja INSPIRACJE’18. Na #LSOS18 można znaleźć wiele inspiracji, ale wieczorna sesja zaplanowana jest wyłącznie z myślą, aby zainspirować historiami opowiedzianymi przez ludzi, którzy już odnieśli sukces lub wytrwale do niego dążą, stając się przykładem dla innych. Ludzi z pasją, wizją i celem działania, którzy kształtują rzeczywistość, w jakiej się odnajdują i wpływają na otoczenie, w którym odnajdujemy się później My.

W tym roku usłyszeliśmy trzy piękne historie: o tym, jak mała firma z Krakowa staje się tematem prezentacji Prezesa firmy Microsoft, który stawia do dyspozycji firmy wszystkie swoje biura na świecie; o tym jak uparcie można dążyć do celu, jakim jest spreparowanie nerki świni, aby możliwe było opracowanie modelu komputerowego nerki ludzkiej, który to model potem ratuje życie; a także o tym, jak pasja tańca i wybór ścieżki życiowej w wieku sześciu lat, ułatwia realizowanie siebie i zarażanie innych przez resztę życia.

Barw wieczornej sesji nadawała Swingowa Oprawa Muzyczna w wykonaniu Zespołu Tadeusz Leśniak i TRIOGENIC-FORTET oraz dynamiczny pokaz Swinga mistrzowskiej pary - Agnieszki i Grzegorza Cherubińskich.

Tego zarażenia tańcem można było zresztą doświadczyć na własnej skórze, kiedy po prezentacjach odbyła się lekcja Charlestona, której rezultaty przeszły nasze oczekiwania.

Efekt możecie zobaczyć sami na filmie: http://bit.ly/Charleston_LSOS18

Oprócz zwycięskich prezentacji, historii sukcesu oraz muzyki i tańca, katalizatorem pozytywnych emocji i partnerskich rozmów była lampka polskiego wina serwowanego przez Dom Wina w Krakowie oraz pyszny catering przygotowany przez firmę FUSION OF TASTE.

Dziękujemy wszystkim! I już dzisiaj zapraszamy za rok, na kolejną edycję Life Science Open Space, jesienią 2019.

Abstrakty, prezentacje i inne dokumenty z imprezy są dostępne na portalu www.lifescienceopenspace.pl, na stronie Klastra www.lifescience.pl oraz na profilu Klastra na FB https://www.facebook.com/lifescience.krakow
Źródło fot. organizatorzy i Tomasz Cichocki

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl