faktyoswiecim.pl panowie w wielu 33, 45, 51 i 60 lat pili alkohol. Po godzinie 20 wezwano pomoc do jednego z uczestników ale 51-latka nie udało się uratować. " /> Libacja z tragicznym finałem • malopolskaonline.pl
Golemo
Aktualności
Środa, 6 lutego 2019 12:39

Libacja z tragicznym finałem

W niedzielę jednym z mieszkań przy ul. Budowlanych w Oświęcimiu na spotkało się czterech mężczyzn. Jak podaje portal faktyoswiecim.pl panowie w wielu 33, 45, 51 i 60 lat pili alkohol. Po godzinie 20 wezwano pomoc do jednego z uczestników ale 51-latka nie udało się uratować.
Okoliczności, które policjanci na miejscu ujawnili, wskazywały na możliwość udziału osób trzecich w zgonie tego mężczyzny. Trzy osoby zostały zatrzymane i trwają aktualnie intensywne czynności zmierzające do ustalenia, co tak naprawdę się stało i w jaki sposób doszło do zejścia śmiertelnego tego mężczyzny – powiedział portalowi faktyoswiecim.pl Mariusz Słomka, zastępca prokuratora rejonowego w Oświęcimiu.

5 lutego 2019 roku Sąd Rejonowy w Oświęcimiu przychylając się do wniosku Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu, wydał postanowienie o zastosowaniu aresztu tymczasowego wobec 33 – latka podejrzanego o dokonanie zabójstwa 51-letniego mieszkańca Oświęcimia.

W toku prowadzonego pod nadzorem prokuratora śledztwa ustalono że podczas imprezy pomiędzy 51–latkiem a 33-latkiem doszło do kłótni, w trakcie której młodszy z mężczyzn kilkakrotnie uderzył starszego tępym przedmiotem w głowę oraz inne części ciała.

We wtorek po południu podejrzany został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu, gdzie na podstawie zebranych dowodów prokurator przedstawił mu zarzut zabójstwa i wystąpił z wnioskiem do sądu o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci aresztu tymczasowego. Podejrzany o zabójstwo trafił przed oblicze sądu, który przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec podejrzanego trzymiesięczny areszt tymczasowy. Jeszcze tego samego dnia 33 – latek został osadzony w jednym z aresztów śledczych. Za popełniony czyn grozi mu kara 25 lat pozbawienia wolności, a nawet dożywocie.


faktyoswiecim.pl / Małopolska Policja / zdjęcie Paweł Wodniak faktyoswiecim.pl
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl