Aktualności
Wtorek, 28 kwietnia 2015 21:05

Lekcje tematyczne: I Wojna Światowa oraz Bitwa pod Gorlicami (zdjęcia)

W gorlickich liceach i technikach w ramach projektu pn. „Obchody 100. rocznicy Bitwy pod Gorlicami – Cmentarz 91″ dofinansowanego z budżetu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego zorganizowano 5 lekcji tematycznych poświęconych I wojnie światowej, a w szczególności Bitwie pod Gorlicami. Wykłady i warsztaty poprowadziła Helena Postawka–Lech z Międzynarodowego Centrum Kultury w Krakowie.
Zajęcia odbyły się w następujących szkołach: Zespół Szkół Ekonomicznych, Zespół Szkół Technicznych, Zespół Szkół Nr 1, I Liceum Ogólnokształcące im. Marcina Kromera oraz Zespół Szkół Zawodowych.

Celem wykładów było poszerzenie świadomości o przyczynach i skutkach I wojny światowej, uwrażliwienie na losy bohaterów wojny, zapoznanie z tradycjami patriotycznymi związanymi z obchodami I wojny światowej zarówno w Polsce, jak i na świecie oraz rozbudzenie refleksji o pamięci własnej, zapożyczonej i zbiorowej.

Uczniowie zapoznali się z wpływem i znaczeniem Bitwy Gorlickiej na dalszy przebieg działań wojennych I wojny światowej, jej wpływem na życie codzienne mieszkańców naszego regionu oraz na kulturę, sztukę, ekonomię i gospodarkę Europy.

Dla uczniów gorlickich szkól była to ciekawa, pełna refleksji lekcja historii.

Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

zdj. Janusz Fiega

źródło: Gorlickie Centrum Kultury

Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl