Golemo
Aktualności
Wtorek, 23 stycznia 2018 18:10

Łatwiejszy dostęp do specjalistycznych badań w krakowskim szpitalu im. Jana Pawła II

Odnowiona pracownia rezonansu magnetycznego, a w niej sprzęt najnowszej generacji – Krakowski Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II zmienia się dla swoich pacjentów.
Dzięki środkom unijnym z RPO WM 2014-2020 jednostka została wyposażona w nowy aparat do rezonansu magnetycznego, który pozwoli w komfortowych i bezpiecznych warunkach przeprowadzić szczegółową diagnostykę i w szybkim tempie przedstawić najdokładniejsze wyniki badań. W uroczystym otwarciu pracowni wziął udział marszałek Jacek Krupa.

- W naszych placówkach medycznych dokonujemy prawdziwej rewolucji. Środki unijne pozwalają nam tworzyć nowe oddziały, inwestować w nowoczesny sprzęt i leczyć z zachowaniem najwyższych standardów. Dzięki temu w razie potrzeby Małopolanie mogą otrzymać kompleksową opiekę blisko swojego miejsca zamieszkania - mówił Jacek Krupa.

W Krakowskim Szpitalu Specjalistycznym im. Jana Pawła II powstaje interdyscyplinarne centrum torakoonkologii i transplantologii. Na jego potrzeby właśnie odnowiono specjalistyczną pracownię rezonansu magnetycznego i zakupiono sprzęt najnowszej generacji. Aparat do rezonansu magnetycznego zdecydowanie usprawni pracę lekarzy – pomoże dokładnie rozpoznać najmniejsze zmiany w ciele pacjenta i szybko postawić trafną diagnozę. Pacjenci z kolei w komfortowych i bezpiecznych warunkach będą dokładnie przebadani, a w razie konieczności niezwłocznie skierowani na leczenie. Specjalna konstrukcja aparatu pozwoli bez lęku przeprowadzić badanie również u dzieci czy osób cierpiących na klaustrofobię.

Szacuje się, że zakupiony sprzęt będzie służył pacjentom kilkanaście lat. Pozwoli on na przeprowadzenie kilkudziesięciu tysięcy szczegółowych badań m.in.: neurologicznych, naczyniowych, kardiologicznych, onkologicznych czy pediatrycznych.

Wartość całego projektu związanego z powstaniem centrum to prawie 22 mln zł, z czego dofinansowanie z RPO WM 2014-2020 wynosi ponad 17,5 mln zł. I właśnie z tych środków zakupiono rezonans, który kosztował 4,6 mln zł.

W placówce powstanie też centrum leczenia zaawansowanej niewydolności narządowej, które dzięki dotacji unijnej – 18 mln zł – zyska również nowoczesny sprzęt medyczny. W ramach inwestycji zaplanowano także rozbudowę szpitalnego budynku. Pacjenci i lekarze będą mieć tym samym do dyspozycji nowe pokoje. Dla najbardziej potrzebujących pacjentów przewidziano też dodatkową salę intensywnego nadzoru.

opr. s/ zdj. Małopolski Urząd Wojewódzki

źródło: UMWM

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl