Aktualności
Poniedziałek, 25 marca 2019 10:26

Kwitną krokusy w Tatrach i nie tylko

Malownicze łąki pokryte fioletowymi kwiatami co roku przyciągają tysiące osób, które chcą zobaczyć to wspaniałe zjawisko. Niestety część z nich wchodzi na łąki pełne kwiatów depczą je, a nawet są tacy, którzy potrafią się kłaść na krokusach, żeby zdjęcie wyszło lepsze.
Pierwsze łąki pełne fioletowych kwiatów pojawiły się już w Zakopanem i Kościelisku. Na właściwy wysyp w Tatrach trzeba jeszcze zaczekać, aż stopią się resztki śniegu w dolinach.

Tatrzański Park Narodowy już kolejny raz zbiera siły, aby poskromić nierozważnych turystów. W tym celu na stronach TPN ogłoszony został nabór na wolontariuszy, których zadaniem będzie strzec krokusowych łąk. Specjalne krokusowe patrole mają pojawić się w Dolinie Chochołowskiej oraz na Kalatówkach, gdzie występuje największe kwitnienie krokusów.

Wolontariusze, którzy chcą się zaciągnąć do krokusowego patrolu muszą spełniać pewne warunki. - Od kandydatów na to zadanie wymaga się bardzo dobrej znajomości przepisów obowiązujących na terenie TPN, dobrej kondycji fizycznej, podstawowej znajomości topografii Tatr Polskich i przebiegu szlaków turystycznych – czytamy na stronie internetowej TPN.

Krokusowi wolontariusze mają patrolować szlaki już od wczesnych godzin porannych aż do zmroku.

ms/ zdj. Mateusz Szkodziński
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl