Aktualności
Wtorek, 11 października 2016 11:45

Które z projektów w regionie tarnowskim dostaną szansę na dofinansowanie?

Zakup niskoemisyjnych autobusów, remonty dworców i walka z zanieczyszczeniem powietrza – karty m.in. tych projektów oceniali członkowie Forum Subregionu Tarnowskiego, któremu przewodzi wicemarszałek Stanisław Sorys. Kolejna edycja spotkań organów doradczych zarządu województwa wystartowała w podtarnowskich Wierzchosławicach.
- Dziś decydujemy o kwalifikacji do kolejnego etapu 59 kart projektowych, spośród których 20 dotyczy wniosków na niskoemisyjny transport miejski, 5 na infrastrukturę miejsc obsługi pasażerów, a łącznie 34 obniżenia poziomu niskiej emisji w miejscowościach subregionu tarnowskiego – wyjaśniał na początku spotkania wicemarszałek Stanisław Sorys, który przewodniczył obradom.

W trakcie debaty zadecydowano o skierowaniu do kolejnego etapu – konkursowego wszystkich 59 kart projektowych. Oznacza to, że ci wnioskodawcy będą mogli brać udział w naborach w ramach Subregionalnego Programu Rozwoju – specjalnej części Regionalnego Programu Operacyjnego. Członkowie tarnowskiego forum zadecydowali także o przyspieszeniu naboru wniosków na infrastrukturę ochrony zdrowia oraz gospodarkę odpadami rezygnując ze ścieżki ocen subregionalnych i od razu kierując aplikacje do etapu konkursowego.

Pierwsze nabory w ramach programu dla subregionów wystartują już w połowie listopada. Po rozstrzygnięciu naborów i ich akceptacji przez fora z każdej części Małopolski, ostateczną decyzję o udzieleniu dotacji podejmie zarząd województwa.

W Małopolsce funkcjonuje 5 forów subregionalnych - ciał opiniotwórczych i doradczych dla Zarządu Województwa Małopolskiego. W skład forów wchodzą m.in. reprezentanci samorządów powiatowych i gminnych, przedsiębiorcy, przedstawiciele organizacji gospodarczych i społecznych, a także policji. Forum Subregionu Tarnowskiego skupia miasto Tarnów oraz powiaty: brzeski, dąbrowski i tarnowski.

W piątek 14 października obradować będzie Forum Subregionu Sądeckiego, subregion podhalański spotka się 19 października z kolei 24 października Krakowski Obszar Metropolitalny. Tę edycję spotkań forów subregionalnych zakończy Małopolska Zachodnia 26 października.

opr.s/

źródło: biuru prasowe UMWM

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl