Aktualności
Piątek, 11 sierpnia 2017 18:06

Krynica gotowa na święto muzyki. Rozpoczyna się Festiwal Kiepury.

W piątkowe popołudnie odbyła się w krynickim Urzędzie Miasta konferencja prasowa związana z inauguracją 51. Festiwalu im. Jana Kiepury
Jak podkreślił burmistrz Krynicy Dariusz Reśko jest to co prawda pięćdziesiąta pierwsza edycja imprezy, ale przypada prawie dokładnie po okrągłych 50 latach od pierwszego festiwalu, który odbył się w Krynicy we wrześniu 1967 roku i dlatego traktuje ją szczególnie. Zapowiedział, że artystycznie będzie to festiwal jakiego dotąd nie było.

Program swą obfitością zaskoczył nawet organizatorów - dotąd chwalili się oni, że w trakcie festiwalowego tygodnia w Krynicy odbędą się 32 wydarzenia, ale po dokładnym podliczeniu okazało się, że będzie ich aż 35!

Jednym z takich dodatkowych wydarzeń włączonych do programu festiwalu będzie spektakl baletowy "Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków" w wykonaniu obchodzącego właśnie jubileusz 30 lecia istnienia Zespołu Tańca Artystycznego Miniatury z towarzyszeniem Krynickiej Orkiestry Zdrojowej im. A. Wrońskiego pod dyrekcją Mieczysław Smydy.
Widowisko będzie wstępem do festiwalu, odbędzie się już dziś o 20.oo w Pijalni Głównej.

Cieszące się w ubiegłym roku ogromnym zainteresowaniem spotkania na deptaku pod nazwą "Uśmiechnij się z Kiepurą", wymyślone i reżyserowane przez Łukasza Lecha w tym roku zyskają dodatkową oprawę w postaci Orkiestry Zdrojowej. Codziennie o 18:45 na deptaku pojawiał się będzie Jan Kiepura ze swoją małżonką Martą Eggerth i codziennie, wraz ze zgromadzonymi widzami wykonają jedną ze swoich najbardziej znanych piosenek. Specjalnie na tą okazję przygotowano śpiewniki, a tekst piosenki śpiewanej danego dnia dostępny będzie też online na MalopolskaOnline.pl - wystarczy ze swojego smartfona otworzyć adres malopolskaonline.pl/spiewamy.

Bardzo lubiane przez krynicką publiczność "Spotkania z Artystą" przygotowywane i prowadzone przez Elżbietę Gładysz zachowają swoją formułę i będą dodatkowo transmitowane na telebimie ustawionym na promenadzie. Codziennie o godzinie 11 w sali balowej Starego Domu Zdrojowego gwiazdy estrady oko w oko, w bezpośredniej rozmowie dadzą się poznać swoim fanom od innej niż zwykle strony.

Wszyskie informacje na temat programu i samego festiwalu znajdziecie Państwo w dziale Co Gdzie Kiedy oraz w zakładce Festiwal Jana Kiepury, zapraszamy!

wo/
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl