Aktualności
Wtorek, 1 maja 2018 11:01

Kryminalni zatrzymali 32-latka, który wyłudził od firm i prywatnych osób 630 tys. zł

W czwartkowy poranek kryminalni z KP VI w Krakowie zapukali do drzwi 32-latka, podejrzanego o popełnienie szeregu oszustw na łączna kwotę ponad 630 tys. złotych.
Sposób działania mężczyzny polegał na tym, że pod pretekstem realizacji planów biznesowych, wchodził on w bliskie relacje z pokrzywdzonymi – osobami fizycznymi i osobami zarządzającymi firmami. Samego siebie przedstawiał jako człowieka majętnego i posiadającego szereg znajomości wśród osobistości i gwiazd telewizji. Pokrzywdzonych zapraszał na wspólne obiady i wyjazdy, deklarując chęć zawarcia długoletniej przyjaźni. Prawdziwe obliczę mężczyzny ukazywało się zaledwie po paru tygodniach znajomości kiedy to zaczynał uskarżać się na problemy finansowe. Żerując na wzbudzonym zaufaniu i dobrej woli pokrzywdzonych prosił o pożyczki gotówki. W ten sposób od nowy poznanych osób, ale także od członków swojej rodziny uzyskał pieniądze w kwocie nieco ponad 230 tys. złotych. Gdy tylko udało mu się uzyskać „ pożyczkę” natychmiast urywał kontakt i ślad po nim ginął.

Ofiarą 32-latka padły także firmy, z którymi prowadził interesy. Mężczyzna pobierał wynagrodzenia, jednak nie wykonywał umówionej usługi. Wielokrotnie także nie wypłacał należności za wykonane usługi swoim kontrahentom. W ten sposób oszukał dwie firmy na kwotę 400 000 zł.

Chytry plan przestępcy popsuli policjanci z KP VI w Krakowie, którzy w ekspresowym tempie zgromadzili materiał dowodowy, zebrali zeznania świadków i operacyjnie ustalili miejsce zamieszkania - co doprowadziło do przedstawienia mężczyźnie zarzutów oszustwa. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego, 32-latkowi grozi nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

źródło: Małopolska Komenda Policji

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl