Aktualności
Czwartek, 5 kwietnia 2018 06:24

Krakowska "Bronisława" nie do zabetonowania

Władze Krakowa zapewniają, że Wzgórze św. Bronisławy nie zostanie zabudowane. Według urzędników takie informacje podały niektóre media.

Informacje, że na stokach Wzgórza św. Bronisławy w Krakowie ma się pojawić zabudowa mieszkaniowa, zbulwersowały niejednego krakowianina. W tej sprawie specjalny komunikat wydały władze grodu Kraka.

- Uchwała w sprawie przystąpienia do sporządzania planu miejscowego obszaru „Zwierzyniec – Księcia Józefa” dotyczy obszaru miasta o łącznej powierzchni ponad 16 hektarów - jednakże w znacznej mierze dotyczy terenów już zainwestowanych albo terenów, które pozostaną niezabudowane. Jej celem jest umożliwienie rozbudowy Muzeum Historycznego Miasta Krakowa – Domu Zwierzynieckiego, zagospodarowania Cmentarza Wojennego Glinnik, aktualizację zasad ochrony terenów cennych przyrodniczo, aktualizacja funkcji przeznaczenia terenów w związku z dokonaną w 2014 r. zmianą ustaleń studium - czytamy w serwisie prasowym miasta.

Jak jednak przyznają, zgodnie z wytycznymi studium 12 dotychczas niezabudowanych działek, o łącznej powierzchni 2,6 ha, zostało wskazane pod tereny zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej. Chodzi o tereny położone wzdłuż ulicy Księcia Józefa i Wodociągowej.

- W związku z tym, rozpowszechniania przez niektóre media informacja, zgodnie z którą na skutek podjęcia prac miejscowych nad nowym planem, nastąpi „zabetonowanie Wzgórza św. Bronisławy” jest całkowicie nieprawdziwa - zapewniają przedstawiciele krakowskiego magistratu.


opr.eł/fot. UM Krakowa
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl