Aktualności
Sobota, 16 maja 2015 14:14

Krakowska Noc Muzeów (zdjęcia)

Z piątku na sobotę w Krakowie już po raz 12. odbyła się Noc Muzeów. Była to świetna okazja, by za symboliczną złotówkę zobaczyć ciekawe eksponaty.
Te placówki, który otworzyły swoje podwoje, pokazały nie tylko stałe wystawy, ale też specjalnie na nocną okazję przygotowane ekspozycje i niespodzianki. Udostępniły np. zamknięte na co dzień dla zwiedzających pomieszczenia. Noc Muzeów obfitowała także w koncerty, warsztaty, prezentacje multimedialne, odczyty, pokazy walk rycerskich.

Podobnie, jak w zeszłym roku, tak i w tym, kolejki przed budynkami ustawiały się już na długo przed rozpoczęciem zwiedzania, a muzea, które otworzyły w tę noc swoje drzwi zachęcały wszystkich ciekawymi ekspozycjami.

W tegorocznej edycji Nocy brało udział prawie 50 instytucji muzealnych. Można odwiedzić m.in.: Muzeum Narodowe, Muzeum Lotnictwa Polskiego, Muzeum Inżynierii Miejskiej, Muzeum PRL, Kamienica Hipolitów, MOCAK, Cricoteka.

Biletem wstępu do wszystkich muzeów była specjalnie wybita na tę okazję pamiątkowa moneta w symbolicznej cenie 1 złoty, którą można było zakupić w muzeach uczestniczących w akcji.

Tekst i zdj. Tomasz Cichocki
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl