Aktualności
Wtorek, 3 października 2017 08:16

Kraków stoi w korkach

Wraz z powrotem studentów do Krakowa jazda samochodem po mieście stała się prawdziwym koszmarem. Tworzą się potężne korki nie tylko na głównych ulicach, ale też na mniejszych, gdzie kierowcy szukają objazdów. W tym roku sytuacja jest wyjątkowo uciążliwa z powodu nakładających się remontów ulic.
Najbardziej doskwiera wyłączenie Basztowej. Aby ją ominąć wielu kierowców korzysta z przejazdu przez ul. Słowiańską, która pozwala przedostać się z ulicy Krowoderskiej na Długą i dalej np. do Pawiej, na plac Matejki czy Szlak. Niestety wczoraj i tam pojawił się problem, a z nim wielkie korki.

Właściciel prywatnej kamienicy nielegalnie, bez pozwolenia od Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu, zajął kawałek jezdni na Słowiańskiej. Wykopał przy tym wielką dziurę w drodze.

Rozpoczęła się też przebudowa wiaduktu kolejowego nad ulicą Kopernika. Ulica została tu zamknięta. Taka sytuacja potrwa ponad dwa lata. Na czas remontu zachowano przejście dla pieszych i przejazd dla rowerów a także dla karetek. Zamknięcie przejazdu pod wiaduktem zostało skoordynowane z otwarciem skrzyżowania przy Dworcu Głównym. Objazd wyznaczono ulicami Lubicz i Strzelecką. Dodatkowo ulica Kopernika na odcinku pomiędzy ulicami Strzelecką a Blich jest dwukierunkowa.

To jednak nie koniec zmian. Dziś kolejne wprowadzono na ulicy Grzegórzeckiej, na którą w sobotę dopiero wróciły tramwaje. Teraz w związku z prowadzoną przez kolejarzy przebudową wiaduktu nad ulicą, stała się ona jednokierunkowa. Ruch w stronę ronda Grzegórzeckiego został utrzymany na wszystkich pasach. Objazd w drugą stronę poprowadzono ulicami Podgórską i Starowiślną.

Chaos na drogach może się jeszcze wzmóc.

Już za tydzień, 9 października, kolejarze planują zamknąć przejazd pod kolejnym wiaduktem, tym razem nad ulicą Łokietka. Będą też kolejne utrudnienia dla pasażerów komunikacji. Od soboty przez trzy tygodnie tramwaje nie dojadą na ulicę Ujastek z powodu prac budowlanych na zajezdni Nowa Huta.

opr. ab

źródło: krakow.naszemiasto.pl

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl