Aktualności
Czwartek, 11 stycznia 2018 19:50

Kraków chce się promować także przez sport

Dzisiaj z pełnomocnikiem prezydenta Krakowa ds. rozwoju kultury fizycznej Januszem Koziołem oraz Elżbietą Kantor, dyrektor Wydziału Promocji i Turystyki Urzędu Miasta Krakowa i Dariuszem Nowakiem kierownikiem Biura Prasowego odbyła się w UMK Krakowie konferencja prasowa dotycząca promocji Krakowa przez sportowców.
Kraków chce się promować nie tylko przez turystykę i kulturę, ale także przez sport. Tym bardziej, że stolica Małopolski jest miastem sportu. Dlatego rusza program skierowany zarówno do przedstawicieli sportów indywidualnych jak i zespołowych.

Program będzie realizowany dwutorowo. W przypadku sportowców indywidualnych podstawowym warunkiem uczestnictwa w nim będzie przynależność do kadry olimpijskiej lub paraolimpijskiej. Ale jest też dodatkowy warunek – w okresie między igrzyskami zawodniczka bądź zawodnik muszą zdobyć medal czy to uniwersjady czy mistrzostw Europy bądź świata.

Na przygotowanie i realizację programu zarezerwowano 1,5 mln zł.

W piątek, 19 stycznia, na stronie internetowej, ogłoszone zostaną warunki konkursu. Zainteresowani będą mieli trzy tygodnie na złożenie ofert. A weryfikować i zatwierdzać będzie je komisja powołana przez Andrzeja Kuliga, zastępcę prezydenta Krakowa ds. polityki społecznej, kultury i promocji miasta, w składzie której znajdzie się przedstawiciel Rady Sportu.


Tomasz Cichocki i materiały prasowe Urzędu Miasta Krakowa

Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl