Aktualności
Sobota, 1 września 2018 23:19

Kraków Business Run już jutro. Z Rynku wystartuje 6 tysięcy biegaczy.

Punktulanie o 10:30 z krakowskiego Rynku na trasę liczącego 3,8 kilometra biegu ruszą 5-osobowe ekipy reprezentujące firmy w których pracują. Bieg odbywał się będzie w 9 polskich miastach.
Jak podaje onet.pl w tegorocznej, siódmej edycji imprezy udział weźmie w całym kraju ponad 23 tysiące osób, a najliczniejszy będzie bieg pod Wawelem.

Start i meta zlokalizowane będą na drodze wewnętrznej Rynku Głównego, na wysokości skrzyżowania z ul. Szewską. Następnie trasa wiedzie ul. Sławkowską, w lewo Plantami (wzdłuż ul. Basztowej, ul. Podwale, ul. Dunajewskiego, Straszewskiego) do ul. Podzamcze, ul. Podzamcze, wbiegnięcie na dach CORT-u, Bulwar przy Smoku, chodniki wzdłuż ul. Bernardyńskiej, ul. Św. Idziego, ul. Grodzka, Rynek Główny linia E-F, linią C-D do skrzyżowania z ul. Szewską - gdzie zlokalizowana jest meta biegu.

Bieg spowoduje pewne utrudniania w ruchu, ich lista poniżej:

Wyłączenie z ruchu drogi wewnętrznej Rynku Głównego (linii C - D) - odcinka pomiędzy ul. Szczepańską a św. Anny od 2 IX 2018r. - od godz. 6:00.

Pozostałe ulice znajdujące się na trasie biegu zostaną zamknięte ok. godziny 10.00,

Na trasie biegu będą obowiązywały zakazy ruchu w obu kierunkach w związku z tegoroczną trasą biegu. Dodatkowo istniejący postój dorożek na Rynku Głównym w dniu 2 IX 2018r. będzie nieczynny.

W związku z zamknięciem ul. Św. Idziego oraz ul. Podzamcze (do ul. Straszewskiego) wyjazd z ul. Droga do Zamku oraz istniejącego parkingu przy ul. św. Idziego będzie możliwy tylko w kierunku ul. Stradomskiej, w związku z przecięciem trasy biegu ruch odbywał się będzie na zasadzie chwilowej przerwy w ruchu.

Wyjazd z ul. Straszewskiego odbywał się będzie wyłącznie w kierunku ul. Powiśle.

Organizator imprezy zwraca się z prośbą o dokonanie zaopatrzenia firm wewnątrz pierwszej obwodnicy (zlokalizowanych przy ulicach na trasie biegu lub dla których ww. ulice stanowią jedyny dojazd) do godz 9.00;

Ruch pieszych na przecięciach z trasą będzie regulowany przez służby porządkowe.

W związku z zamknięciem ul.św.Idziego ul. Podzamcze został wytyczony objazd przez ul. Dietla, Most Grunwaldzki, ul. M. Konopnickiej do ul. Zwierzynieckiej.

Od ok. godz. 10 do ok. godz. 13:30 zostanie wyłączona komunikacja tramwajowa na ul. Dominikańskiej i ul. Franciszkańskiej,

Droga dla rowerów oraz pieszych na ul.Bernardyńskiej jak i na Górnym bulwarze Wiślanym (obok smoka) nieczynna w dniu 2 IX 2018r. w godz. 6.00-14.00.

Dla samochodów pozostawionych na ul. Św. Tomasza (odcinek od strony ul. Floriańskiej) oraz ulicach przyległych – przygotowany zostanie korytarz wyjazdowy na ul.Sławkowskiej w kierunku ul.Basztowej. Od strony Placu Szczepańskiego – tj. z Placu Szczepański, ul. Szewskiej, ul. Św. Anny, ul. Franciszkańskiej – możliwy będzie tylko wyjazd w stronę ul. Dunajewskiego/ul. Podwale, pod nadzorem osób uprawnionych do kierowania ruchem.

W związku z koniecznością ograniczenia ruchu kołowego na trasie biegu – brak będzie możliwości wjazdu (od I Obwodnicy) w kierunku Rynku Głównego ulicami: Sławkowską, Plac Szczepański, Szewską, św.Anny, Franciszkańską, Poselską.

wo/ mat prasowe
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl