Aktualności
Środa, 11 lutego 2015 11:12

Kontrowersyjny pomysł na wyście z długów

Pięć szkół w małopolskiej gminie Iwanowice ma zostać zlikwidowanych a następnie przejętych przez stowarzyszenia. Powodem jest zła kondycja finansowa gminy.
Autorem tego kontrowersyjnego pomysłu jest wójt gminy Iwanowice Robert Lisowski. Włodarz gminy argumentuje, że przekształcenie szkół przyniesie około 1,5 miliona oszczędności rocznie. Jego zdaniem najwięcej pieniędzy gmina przeznacza na pensje nauczycielskie. Gdy placówki zostaną przejęte przez stowarzyszenia, nie będzie ich już obowiązywać Karta Nauczyciela. Pensje nauczycielskie spadną wtedy aż o 30 %.

Pomysł wójta najbardziej nie spodobał się dyrektorom szkół i nauczycielom. Rodzice zastanawiali się czy stowarzyszenia rzeczywiście sobie poradzą ze szkołami, skoro nie potrafiła tego zrobić gmina. Mimo, że pomysł wójta nie podoba się większości, radni przegłosowali wszystkie uchwały. Na piętnastu radnych tylko dwa głosy były przeciwko. Radni większością głosów wsparli wójta bo najważniejsze jest dobro gminy-argumentowali. Ciekawe czy zrozumieją to nauczyciele ucząc w szkołach przejętych przez stowarzyszenia za mniejsze pieniądze.

am
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl