Aktualności
Czwartek, 31 października 2013 11:44

Koniec prac na ul. Spokojnej w Tarnowie - inwestycja zgłoszona do odbioru

Zakończyła się trwająca niecały rok rozbudowa ulicy Spokojnej w Tarnowie. Inwestycję na zlecenie Urzędu Miasta Tarnowa wykonała Skanska. Spokojna zyskała drugą jezdnię. Z poszerzonej ulicy korzystają już kierowcy, chociaż inwestycja została przez wykonawcę zgłoszona do odbioru - wczoraj.
- Rozbudowany został fragment ulicy Spokojnej na odcinku od ul. Nowodąbrowskiej do ul. Krzyskiej – mówi Michał Pudlewski, Kierownik budowy, Skanska. – W ramach inwestycji obok istniejącej drogi wybudowaliśmy drugą jezdnię, a następnie wyremontowaliśmy tę, po której do tej pory jeździli kierowcy.

Obecnie ulica Spokojna ma dwie jezdnie o szerokości minimum 7 m każda. Między jezdniami Skanska wybudowała wyspę dzielącą. W ramach inwestycji konieczne też było przebudowanie istniejącego uzbrojenia naziemnego i podziemnego oraz budowa kanalizacji i oświetlenia ulicznego. - Powstały nowe chodniki, ścieżka rowerowa i zatoka autobusowa - dodaje Michał Pudlewski.

Inwestycja na ul. Spokojnej obejmowała także rozbudowę skrzyżowania z ul. Nowodąbrowską oraz dostosowanie wlotów skrzyżowania ul. Krzyskiej z ul. Spokojną do nowego przekroju poszerzonej drogi.

- Rozbudowa skrzyżowania ul. Spokojnej z ul. Nowodąbrowską miała na celu poprawę płynności ruchu i bezpieczeństwa w tym miejscu – tłumaczy Michał Pudlewski. – Zmieni się sygnalizacja świetlna na tym skrzyżowaniu, tak aby przejazd przez skrzyżowanie był sprawny i bezpieczny.

Rozbudowa ul. Spokojnej to kolejna w ostatnim czasie miejska inwestycja realizowana przez Skanska w Tarnowie. W sierpniu ubiegłego roku Skanska zakończyła budowę ronda na skrzyżowaniu al. Jana Pawła II z ul. Błonie. Obecnie firma wykonuje na zlecenie Urzędu Miasta Tarnowa drugi etap budowy Strefy Aktywności Gospodarczej w Tarnowie. Inwestycja o wartości 4,46 mln zł netto (5,48 brutto) potrwa do końca 2014 roku.

opr.s/

źródło: mat. prasowe

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl