Aktualności
Piątek, 23 listopada 2018 15:51

Konferencja Kobiety Rządzą x 100

Już od 100 lat, również kobiety rządzą w Polsce. Uzyskanie praw wyborczych symbolicznie uczyniło z nas obywatelki i współtwórczynie życia społecznego.
Włącz się w dyskusję i świętuj z nami sto lat udziału kobiet w rządzeniu Polską!
Wiemy że moment uzyskania praw wyborczych przez kobiety w Polsce to wielki sukces i finał długoletniego działania polskich emancypantek i chcemy poznać je lepiej. Ale to nie wszystko.
Dla kobiet w Polsce 28.11.1918 roku to również początek zupełnie nowych wyzwań.

Czego my, Polki XXI wieku możemy nauczyć się od siłaczek i emancypantek żyjących więcej niż sto lat temu? Czy nasze prawa są przestrzegane dzisiaj i czy same bierzemy aktywny udział w życiu publicznym, w Polsce - jednym z pierwszych krajów, gdzie głosowanie stało się naprawdę powszechne?

A wreszcie, gdzie rynkowe i technologiczne trendy poprowadzą całe społeczeństwo, a razem z nim nas - kobiety? Setna rocznica uzyskania przez Polki praw wyborczych to okazja nie tylko do historycznych dyskusji, ale też do zastanowienia się nad tym,

jak w kolejnym stuleciu będzie wyglądało życie kobiet w Polsce. Na te właśnie tematy chcemy porozmawiać podczas konferencji, która 23 listopada odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Kultury w Krakowie.

Do udziału w wydarzeniu zaprosiłyśmy kobiety, które z jednej strony są niekwestionowanymi ekspertkami w swych dziedzinach, z drugiej zaś reprezentują bardzo różne specjaliacje.

W MCK spotkają się historyczki, literaturoznawczynie, blogerki, przedsiębiorczynie i specjalistki od praw człowieka i organizacji samorządowych. I mamy nadzieję - że również Ty dołączysz, niezależnie od płci.

Honorowy patronat: Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski

Patronat medialny: Onet, Gazeta Wyborcza, Liberté! Federacja na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny Fundacja Feminoteka Wspierają nas: Mundo Hostel Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie

źródło: Tomasz Cichocki i materiały prasowe organizatorów

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl