Aktualności
Sobota, 11 sierpnia 2018 23:53

Koncerty popołudniowe w ramach 52 Festiwalu Kiepury-koncert :" Z operą i humorem"

KRYNICA. W ramach tegorocznego 52 Festiwalu Kiepury odbywa się każdego dnia festiwalowego cykl koncertów popołudniowych.
W pierwszym dniu Festiwalu odbył się pełen uśmiechu koncert, podczas którego organizatorzy pokazali, że opera to dobra zabawa, w którą można wpaść po uszy.

Koncert był zatytułowany " Z operą i humorem" i organizatorzy chcieli pokazać i odpowiedzieć na pytanie jaka jest opera oraz pokazać, że ma różne oblicza. Może opowiadać wzruszającą historię nieszczęśliwych kochanków, przenosić w tajemniczy świat baśni, dotyczyć ważnych historycznych wydarzeń lub dziejów ludu. Może być poważna, pompatyczna, smutna, liryczna, oniryczna, ale też wesoła i zabawna, wprawiająca w pogodny nastrój.

Na scenie pojawili się znakomici artyści, nie tylko doskonali wokalnie, ale też dysponujący bogatym warsztatem aktorskim i dużym poczuciem humoru.

Wystąpili: Iwona Socha – sopran, Adam Sobierajski – tenor i Adam Szerszeń – baryton. Wykonawcom akompaniowała na fortepianie Joanna Steczek, a koncert prowadził Łukasz Lech. Zabrzmiały znane arie z oper między innymi: "Napój miłosny", "Rigoletto", "La Traviata", "Romeo i Julia", "Pajace" czy "Wesele"

Był to piękny niezapomniany koncert i mimo niesprzyjającej deszczowej aury zyskał duże zainteresowanie i akceptacje wśród odbiorców.

Tomasz Cichocki i materiały prasowe Festiwalu Kiepury
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl