Golemo
Aktualności
Niedziela, 5 czerwca 2016 12:31

Kolorowy zawrót głowy czyli latające” kanapy” nad Nowym Targiem. Skoczkowie pobili rekord Polski (zdjęcia)

Na nowotarskim lotnisku trwa międzynarodowa impreza spadochronowa Canopy Formation Camp zorganizowana przez działająca tam Szkołę Spadochronową "Skoczek”.
Jest to oficjalny trening przygotowujący skoczków do bicia rekordu Europy, który odbędzie się w październiku 2016 w Holandii. Na naszym lotnisku gościmy "kanapiarzy" z wielu krajów Europy (Czechy, Finlandia, Holandia, Estonia, Niemcy, Szwecja i Polska) Jest to niewątpliwie kolorowe widowisko, gdyż skoczkowie budują przestrzenne formacje lecąc obok siebie na otwartych czaszach. Skok kilkunastoosobowej formacji następuje z wysokości ok 4 000 m po czym szybkie otwarcie czasz i precyzyjne zbliżanie się do siebie skoczków, którzy stykając się w pionowej formacji budują jeden, przestrzenny układ.

Tworzenie takiej formacji wymaga od skoczków niesamowitej precyzji oraz doświadczenia ponieważ najmniejszy błąd może doprowadzić do rozpadnięcia się formacji a w skrajnej sytuacji nawet wypadku. Aby do tego nie doszło jeszcze przed skokiem na ziemi omawiany jest najmniejszy element tej układanki, każdy ze skoczków ma przydzieloną pozycję w formacji i bezwzględnie musi się jej trzymać. Trudności dodaje fakt, że grupa składa się przecież z ludzi mówiących różnymi językami i pochodzącymi z różnych krajów...ale jak wiemy sport potrafi łączyć ludzi.

W niedzielny poranek udało się zbudować największą jak do tej pory formację, która kiedykolwiek latała na polskim niebie, 14-osobowy diament powstał na nowotarskim niebie. Jest to wydarzanie historyczne i nie ma wątpliwości, że miejsce Nowego Targu na mapie spadochronowej Polski i Europy zostało umocnione a samo miasto dzięki temu zyskuje ogromną promocję.

zdj. Szkoła spadochronowa ”Skoczek”źródło: ANT

Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Hokej UNIA JP
Najczęściej czytane
Reklama
Groteska
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl