Aktualności
Wtorek, 4 grudnia 2018 08:22

Kolejni terytorialsi złożyli przysięgę

11. Małopolska Brygada Obrony Terytorialnej ma nowych żołnierzy. Jak poinformowali przedstawiciele wojewody, w niedzielne przedpołudnie na terenie Jednostki Wojskowej w Rząsce odbyła się ich uroczysta przysięga wojskowa.

Wedle Ministerstwa Obrony Narodowej, Wojska Obrony Terytorialnej (WOT), to piąty rodzaj sił zbrojnych, który obok wojsk lądowych, powietrznych, specjalnych i marynarki wojennej, stanowią uzupełnienie i jednocześnie są komplementarną częścią potencjału obronnego Polski. Małopolską brygadę zasilili kolejni tzw. terytorialsi.

- Stajecie się od dziś pełnoprawnymi żołnierzami Rzeczypospolitej Polskiej, dołączacie do elitarnego grona obrońców ojczyzny i narodu - napisał w liście do żołnierzy 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

W programie uroczystości znalazły się m.in.: złożenie meldunku przez dowódcę 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej płk. Krzysztofa Goncerza, wręczenie listów gratulacyjnych, pokaz musztry paradnej i defilada.

Opr. eł/fot. MUW
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl