Aktualności
Wtorek, 2 czerwca 2015 20:17

Kolejne posiady dra Orawca (zdjęcia)

Już po raz 23 odbyły się w Poroninie Posiady Doktora Bronisława Orawca. Lekarz kardiolog, który od lat mieszka i pracuje w USA, po raz kolejny przyjechał do swojej rodzinnej miejscowości, aby spotkać się ze swoimi przyjaciółmi i znajomymi. Na posiadach pojawili się goście z całego Podhala, w tym samorządowcy, posłowie, dyplomaci, ludzie przeróżnych zawodów.
Tym razem na spotkaniu uczczono 10. rocznicę śmierci Jana Pawła II oraz pierwszą rocznicę kanonizacji. W Gminnym Ośrodku Kultury w Poroninie wystawiony został spektakl "Obrazki z życia Świętego Jana Pawła II". Widowisko zaprezentował zespół Regle. W widowisko wprowadziła wszystkich autorka tekstów Maria Stoch. Dr Orawiec przypomniał, że ten rok jest rokiem Jana Pawła II zgodnie z sejmową uchwałą.

- Polska była dla Jana Pawła II szczególnie ważna – przypomniał słowa papieża dr Bronisław Orawiec. – Chociaż moją ojczyzną jest cała Polska i co jest polskie, to jednak z górami byłem najbardziej związany. Byłem Góralskim biskupem i góralskim kardynałem, a na końcu góralskim papieżem.

Widowisko było hołdem dla Jana Pawła II, który udzielił błogosławieństwa na dalszy rozwój spotkań organizowanych przez Bronisława Orawca.

Już po widowisku wszyscy goście spotkali się w karczmie - Baca.

Tekst i zdjęcia Józef Słowik

źródło: Podhale24

Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl