Aktualności
Piątek, 13 marca 2020 22:15

Kolejne imprezy odwołane w Krakowie

Od 12 marca w całym kraju odwołane lub zawieszone są imprezy kulturalne, które miały odbyć się w tym miesiącu.
Jednak to nie koniec złych wiadomości dzisiaj 13 marca Krakowski magistrat wspólnie z KBF podjął w piątek decyzję o odwołaniu dwóch imprez z początku kwietnia, przed świętami wielkanocnymi. To festiwal Misteria Paschalia oraz Jarmark Wielkanocny. Z 13. edycji festiwalu zaplanowanego na majówkę wycofała się też Off Camera.

Eksperci przewidują, że pandemia koronawirusa w Polsce nie skończy się za dwa tygodnie, a dopiero latem. Krakowski sektor kultury, z uwagi na spore trudności w dopinaniu kalendarza imprez i spore ryzyko w dalszej jego organizacji, podjął decyzję o odwołaniu dwóch imprez zaplanowanych na pierwsze dni kwietnia.

Coroczny festiwal Misteria Paschalia miał w tym roku odbyć się między 6 a 13 kwietnia. Miał, bo Krakowie Biuro Festiwalowe poinformowało w piątek, że z tegorocznej edycji musi zrezygnować.


Zakupione wcześniej bilety lub karnety można zwracać przez najbliższe pół roku. KBF apeluje, aby z uwagi na polecenia rządu i sanepidu odnośnie do ograniczania wyjść z domu wstrzymać się z załatwieniem zwrotów od razu w bezpośrednich punktach obsługi InfoKraków. Wszystkie pytania można kierować do obsługi mailowo (bilety@infokrakow.pl) lub telefonicznie pod numerem: 12 354 27 23. Infolinia czynna jest codziennie, w godzinach 12-17.

Z uwagi na ogromne ryzyko zakażenia koronawirusem wskazuje również Krakowska Kongregacja Kupiecka stojąca za Jarmarkiem Wielkanocnym. UMK poinformował, że impreza zaplanowana na 3-13 kwietnia nie odbędzie się w tym roku w takiej formule, jaką znaliśmy dotychczas.

Zaplanowana na przełom kwietnia i maja 13. edycja festiwalu Off Camera również się nie odbędzie. Organizatorzy festiwalu kina niezależnego w Krakowie w krótkim komunikacie poinformowali, że szukają nowej daty dla tegorocznej edycji filmowej imprezy. Na podobny gest zdecydowali się m.in. organizatorzy festiwalu kina dokumentalnego Millenium Docs Against Gravity, organizowanego jednocześnie w sześciu miastach Polski, czy Kina na Granicy, który dotąd odbywał się, jak Off Camera, w majówkę. Organizatorzy cieszyńskiego festiwalu poinformowali, że jeśli pandemia koronawirusa będzie się rozwijać, przeniosą festiwal na drugą połowę sierpnia.

źródło: Tomasz Cichocki i materiały prasowe

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl