Aktualności
Poniedziałek, 18 maja 2020 08:44

Kolejna akcja policyjna na drodze do Morskiego Oka

- Drogówka konsekwentnie odholowuje nieprawidłowo zaparkowane pojazdy z drogi do Morskiego Oka - informuje rzecznik KPP w Zakopanem.
W ten weekend jeden kierowca „stracił” prawo jazdy, odholowane zostały dwa samochody z rejonu Morskiego Oka oraz ujawniano dziewięćdziesiąt jeden nieprawidłowo zaparkowanych pojazdów na drodze Oswalda Balzera.

- Pomimo licznych apeli i komunikatów w mediach ogólnokrajowych nadal nie wszyscy kierowcy stosują się do przepisów drogowych. W sobotę zakopiańska drogówka patrolowała rejon przejścia granicznego w Łysej Polanie oraz drogi dojazdowe. Nie stwierdzono wykroczeń w tym rejonie, a obecność policjantów skutkowała przestrzeganiem przepisów drogowych. W sobotę wieczorem na „zakopiance” w Białym Dunajcu 21-letni kierowca z Krakowa „stracił” swoje prawo jazdy za znaczne przekroczenie dozwolonej prędkości. Niestety w niedzielę ruch drogowy w tym rejonie był zdecydowanie większy. Koniecznym okazało się odholowanie dwóch nieprawidłowo zaparkowanych samochodów. A na drodze Oswalda Balzera w rejonie wejścia na szlak do Sanktuarium na Wiktorówkach policjanci ujawnili aż 91 nieprawidłowo zaparkowanych samochodów. Kierowcy teraz muszą liczyć się z konsekwencjami - podsumowuje asp. sztab. Roman Wieczorek.

s/
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl