Golemo
Aktualności
Poniedziałek, 6 stycznia 2020 23:55

Kolędowanie z krakowskimi chórami NCK 6.01.2020 (zdjęcia)

W poniedziałek, 6 stycznia w Nowohuckim Centrum Kultury zabrzmiały po raz kolejny znane i lubiane kolędy. A to wszystko w ramach koncertu „Śpiewaj z nami! Kolędowanie z krakowskimi chórami”.
Cykliczny projekt „Śpiewaj z nami! Kolędowanie z krakowskimi chórami” ma podwójny wymiar – jest okazją nie tylko do podtrzymania wspaniałej tradycji wspólnego kolędowania, ale również stanowi ukłon w stronę krakowskich zespołów chóralnych, które działają tutaj tak licznie i tak prężnie. Ich zasługi dla polskiej kultury muzycznej są nie do przecenienia.

Śpiewanie w chórze to nie tylko okazja do miłego spędzania czasu, kształtowania estetycznego smaku i rozwoju wrażliwości, przyjazna przestrzeń przeżywania artystycznej przygody. To także lekcja wychowania, dyscypliny, wskazywania społecznych wzorców i kulturowych norm. Stąd tak wielka wartość zespołowego muzykowania i niesłabnąca popularność ruchu chóralnego. Krakowskie chóry są z pewnością znakomitą wizytówką i chlubą naszego miasta.

Podczas styczniowego koncertu wystąpiły na jednej scenie chóry:
Angel Voice
Ars Camelaris
Cantata - chór akademicki Politechniki Krakowskiej
Canticum Canticorum
Cantus - chór Centrum Kultury i Sportu w Miechowie
Dominanta - chór Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie
Hejnał
Kantata
Musica Ex Anima

Usłyszeliśmy kolędy w opracowaniach przygotowanych specjalnie na potrzeby koncertu „Śpiewaj z nami! Kolędowanie z krakowskimi chórami” przez kompozytora Pawła Bębenka.
Chórzystom towarzyszyła Orkiestra Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa Sinfonietta Cracovia pod dyrekcją Jurka Dybała. Całość poprowadziła Lidia Jazgar.

źródło: fot. Tomasz Cichocki materialy prasowe

Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl