Aktualności
Wtorek, 14 listopada 2017 12:38

Kłopoty właścicieli aut na zachodzie Małopolski

Kierowcy z Oświęcimia i okolic mają problem z rejestracją swoich pojazdów. To efekt zmian wprowadzanych przez resort cyfryzacji. Utrudnienia potrwają do odwołania.

Wydział Komunikacji i Transportu powiatu oświęcimskiego poinformował, że w związku ze zmianami wprowadzonymi przez Ministerstwo Cyfryzacji w ogólnopolskim systemie informatycznym Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców od dnia 13 listopada 2017 r. aż do odwołania będą się pojawiały utrudnienia w załatwianiu spraw dotyczących rejestracji oraz wyrejestrowaniu pojazdów.

Przypomnijmy, 13 listopada w życie weszły znowelizowane przepisy ustawy o ruchu drogowym dotyczące Centralnej Ewidencji Pojazdów. Od tego dnia badania techniczne są bardziej restrykcyjne, a wszystkie informacje o stanie pojazdu i ewentualnych usterkach trafiać mają właśnie do Centralnej Ewidencji Pojazdów. Niezależnie od stanu badanego pojazdu jego badanie ma być prowadzone do końca, mimo wykrywanych w trakcie badania usterek, które wpłyną na jego negatywny wynik. Kompletny rezultat badania, także takiego z negatywnym skutkiem, ma trafiać do ogólnokrajowego systemu.


eł/fot. SP w Oświęcimiu
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl