Aktualności
Środa, 11 lipca 2018 13:30

Kilometry chodników dla mieszkańców Korzennej

W centrum Korzennej trwa budowa kolejnego odcinka chodnika. Prace mają się zakończyć pod koniec września. W sumie budowa chodników i remont dróg w Korzennej będzie kosztował ponad 4,5 miliona złotych.
Inwestycje zostały zlecone przez władze Powiatu Nowosądeckiego na czele ze starostą Markiem Pławiakiem.

- Sporo inwestujemy w gminie Korzenna i dobrze nam się współpracuje z wójtem Leszkiem Skowronem – mówi starosta nowosądecki Marek Pławiak. – Realizacja zaplanowanych inwestycji przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa. Ciąg chodników połączy centrum Korzennej z przyległymi osiedlami. W naszych planach jest też wybudowanie specjalnej kładki przy wjeździe do Korzennej, która pozwoli na bezpieczne przejście przez ruchliwy fragment drogi.


Mieszkańcy korzystają już z chodnika wybudowanego w ubiegłym roku. Teraz przyszedł czas na dalsze prace.

- Nowy chodnik powstaje między innymi w ciągu drogi powiatowej Nowy Sącz – Wojnarowa – Wilczyska i Korzenna – Jasienna – Przydonica – dodaje Franciszek Kantor, członek Zarządu PN. - Wartość tych prac to ponad 360 tysięcy złotych, w tym pomoc finansowa gminy – ponad 90 tysięcy złotych.

Remont i budowa kolejnego odcinka chodnika będą kosztowały ponad 528 tysięcy złotych. Pomoc finansowa gminy w tym przypadku to 264 tysiące złotych.


Powiat prowadzi również remonty dróg na terenie gminy Korzenna. Trwa inwestycja na blisko kilometrowym odcinku Korzenna – Janczowa – Miłkowa. Wartość umowy to ponad 1,2 miliona złotych, a prace mają się zakończyć w połowie września tego roku.

Ruszył też remont drogi powiatowej Korzenna – Jasienna – Przydonica. Wartość prac przekracza 2,5 miliona złotych. Powiat otrzymał na ten cel dofinansowanie ze środków budżetu państwa w wysokości 80% całej kwoty. Nowa nawierzchnia będzie gotowa w październiku tego roku.

olsz/ zdj. Maria Olszowska

źródło: Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl