Golemo
Aktualności
Sobota, 16 marca 2013 11:01

Kilkuletni remont i modernizacja Teatru Witkacego dobiega końca

Zakończyła się rozbudowa zakopiańskiego Teatru Witkacego. Projekt, który pochłonął ponad trzydzieści milionów złotych jest teraz w fazie rozliczeń i kontroli.
Projekt modernizacji rozpoczął się w 2006 roku, dwa lata później przystąpiono do prac na Małej Scenie. W 2009 roku rozpoczęto przygotowania do remontu Dużej Sceny i całego budynku, który formalnie rozpoczął się po wygraniu konkursu na dotację w lutym 2011 roku.

Dyrektor Andrzej Dziuk podczas konferencji prasowej podziękował wszystkim, którzy pracowali przy modernizacji teatru. - Uczucia jakie mną targają to przede wszystkim uczucia dumy i wielkiej radości, ale także wielkiej wdzięczności - mówił.

Dyrektor przypomniał, że teatr uzyskał pieniądze z otwartego konkursu, w którym wniosek został bardzo wysoko oceniony. - Jeśli ma się określoną wizję i spełnia się określone kryteria, środki unijne są dostępne. Nie trzeba tego, co jest przekleństwem polskiej mentalności, że wszędzie trzeba mieć wejścia.

- Cały te projekt to efekt dużego zaangażowania, świadomości, że robimy coś naprawdę ważnego nie tylko dla siebie, ale też dla regionu i robimy nie coś co jest przeciętne, ale coś, co zawsze będzie miało swoją rangę. Nawet przy budowie magazynów rozmawialiśmy z wykonawcami prosząc ich aby zrobili coś, z czego będą dumni, ponieważ to miasto, kultura tego miasta i tradycja tego regionu na to zasługują, żeby to co się robi, robiło się pięknie i dobrze - podkreślał.

Ostatnim etapem prac remontowych będzie zagospodarowanie terenu rekreacyjnego wokół Teatru. W ogrodzie przylegającym do budynku, kwiaty i zieleń uzupełnić mają rzeźby, które powstaną w wyniku pleneru ogłoszonego przez Teatr, w którym mają wziąć udział studenci polskich i zagranicznych szkół artystycznych wyższych.

rw/ zdj. Regina Watycha
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl