Aktualności
Środa, 25 marca 2020 09:54

Kilka słów o kredycie inwestycyjnym (art. sponsorowany)

Każdy działający z sukcesami przedsiębiorca zdaje sobie sprawę z istotności rozwoju firmy. Nie zmienia to jednak faktu, że nie wszyscy mają kapitał pozwalający na działania inwestycyjne. Na szczęście istnieje dedykowany im kredyt, o którym dziś nieco opowiemy.
Znaczenie terminu
Przesłanką stojącą za stworzeniem kredytu inwestycyjnego była chęć pomocy właścicielom biznesów, którzy chcieli zmodernizować swoje działalności. Uzyskane dzięki niemu pieniądze najczęściej przeznaczane są na środki o charakterze materialnym, jak pojazdy transportowe dla firmy logistycznej, niematerialnym, wspominając o programach do firmowych komputerów, finansowym uwzględniającym obligacje bankowe. Warto jeszcze wspomnieć o pieniądzach na remont obiektu gospodarczego i kupno akcji należących do pozostałych koncernów. Kredyty inwestycyjne wyróżniają się brakiem maksymalnego progu wysokości pożyczki. W zamian za to zaleceniem jest posiadanie wkładu własnego odpowiadającego przynajmniej 1/5 kosztu wdrażanych modyfikacji.

W jaki sposób uzyskać kredyt inwestycyjny?
Zalecanym działaniem, zanim rozpoczniemy proces starania się po kredyt, jest skonsultowanie się osobą doradcy kredytowego. Co ważne, skorzystanie z jego usług jest nieodpłatne. Taka konwersacja pozwoli na skrupulatną analizę potencjalnego ryzyka inwestycyjnego i selekcję właściwej dla danego klienta oferty finansowania. Gdy już wybór zostanie dokonany, należy niezwłocznie przekazać dokumenty dla banku, przy czym każdy ma inne wymogi, jeśli chodzi o zaświadczenia. Wymienić można biznesplan, który ma charakter karty przetargowej. Otóż za jej pomocą klient ma możliwość przekonania banku co do słuszności finansowej swoich działań biznesowych. Jest to swoisty dowód na to, że przedsiębiorca będzie w stanie terminowo spłacać zaciągnięty dług. 

Innym są dokumenty rejestrowe, będące odpisem z KRS-u. Ewentualne warianty zakładają skorzystanie z pisma z numerem REGON lub umowy spółkowej. Do tego dochodzą dokumenty finansowe, których rodzaj zależny jest od formy opodatkowania wybranej przez właściciela firmy. Opcjonalnymi dokumentami są wewnętrzne wyciągi i materiały.

Podsumowanie
Za sprawą dostępności kredytu inwestycyjnego dla zarówno funkcjonujących już przedsiębiorstw, jak i nowych w branży, w połączeniu z szeregiem zalet, można mówić o wyjątkowo korzystnej propozycji finansowej. Niemniej, w momencie jego uzyskania, kluczowe jest zabezpieczenie się na jego sukcesywną spłatę, w celu uniknięcia komplikacji.
Partner artykułu: Expander
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl