Aktualności
Środa, 5 grudnia 2018 16:19

Kierowcy narzekają na korki przy al. Pokoju

Kierowcy narzekają na korki przy al. Pokoju, w rejonie wiaduktu kolejowego. Tam nawierzchnię wymieniano w wakacje, a teraz znów są utrudnienia w ruchu. Tym razem spowodowane jest to inwestycją dewelopera.
Kierowcy narzekają, że w okresie przedświątecznym zafundowano im korki na al. Pokoju. W rejonie wiaduktu kolejowego zawężono tam drogę w kierunku centrum do jednego pasa. Krakowianie przypominają, że nie tak dawno, bo w wakacje też było tam zwężenie, bo remontowano nawierzchnię. Teraz ruch znów został ograniczony i można zobaczyć duże wykopy.

Na miejscu pracownicy wyjaśnili, że powstają dodatkowe pasy do wjazdu i wyjazdu dla budowanego tam kompleksu biurowo-mieszkaniowego Fabryczna Office Park. Przy okazji przekładane są podziemne media. Na tablicy informacyjnej można przeczytać, że powstanie droga gminna łącząca al. Pokoju z ul. Fabryczną, a inwestorem jest zarząd dróg. W urzędzie zapewniają jednak, że nowa inwestycja drogowa nie jest realizowana na koszt miasta.

- Deweloper realizuje inwestycję drogową w ramach inwestycji niedrogowej – mieszkaniowej. Wybudowana droga zostanie przekazana gminie Kraków – wyjaśniają w Zarządzie Dróg Miasta Krakowa. - Prace będą prowadzone przez okres dwóch tygodni. Będą uzależnione od warunków pogodowych – dodają.


Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl