Aktualności
Czwartek, 12 lipca 2018 10:08

Kierowcy już się nie kłócą, a piesi są bezpieczni

Sporo dzieje się na drogach w pobliżu Jeziora Rożnowskiego i to w pozytywnym znaczeniu. Turyści już mogą bezpiecznie dojechać nad ten akwen wodny wyremontowany trasami, a piesi – bez obaw poruszać się po nowych chodnikach. Wszystko za sprawą inwestycji zleconych i sfinansowanych przez władze Powiatu Nowosądeckiego.
W gminie Łososina Dolna został wybudowany chodnik na ponad 600-metrowym odcinku w ciągu drogi powiatowej Witowice – Rożnów. Z budżetu Powiatu przeznaczono na ten cel ponad 536 tysięcy złotych.


- W ubiegłym roku Powiat wybudował ponad pół kilometra trasy dla pieszych, w tym roku kolejne 600 metrów. Chcemy zapewnić większe bezpieczeństwo, a w tym miejscu jest to szczególnie ważne. W okresie letnim tą drogą przejeżdżają setki samochodów jadących nad Jezioro Rożnowskie. W ubiegłym roku zdecydowałem wraz z Zarządem Powiatu o budowie chodnika przy drodze powiatowej Witowice Dolne - Rożnów, na odcinku od skrzyżowania z drogą krajową numer 75 w Witowicach Dolnych do drogi łączącej Witowice Górne z Tropiem - prowadzącej do kładki dla pieszych przez rzekę Dunajec – mówi starosta Marek Pławiak. - Przypomnę tylko, że przed mostami w Witowicach i Rożnowie została w ubiegłym roku zamontowana sygnalizacja świetlna, która znacznie usprawniła ruch. Kierowcy już się nie denerwują i nie dochodzi tam do niebezpiecznych zdarzeń. Obiecałem tę inwestycję mieszkańcom i turystom – teraz bardzo dobrze im służy.

Po chodniku mogą już także spacerować mieszkańcy Rąbkowej i turyści poruszający się w tamtym rejonie. Chodnik powstał przy trasie Tęgoborze – Tabaszowa – Tęgoborze Just, a koszt jego budowy to 160 tysięcy złotych. Gmina dołożyła 80 tysięcy złotych.

W Rożnowie (gmina Gródek nad Dunajcem) trwa budowa długiego odcinka chodnika przy drodze powiatowej Wytrzyszczka – Tropie – Bartkowa Posadowa. Wartość prac wyceniono na ponad 477 tysięcy złotych. Gmina dołożyła ponad 238 tysięcy złotych. Budowa ma się zakończyć we wrześniu tego roku.


- Kończą się też prace przy przebudowie drogi powiatowej Sienna – Siedlce w miejscowości Jelna – dodaje starosta Marek Pławiak. – Inwestycja obejmuje nie tylko wymianę nawierzchni wraz z poboczem, ale także budowę chodnika wraz z kanalizacją deszczową. Prace pochłoną ponad milion złotych.

Do tej inwestycji Powiat Nowosądecki dopłaca ponad 188 tysięcy złotych. Zadanie jest realizowane przez gminę Gródek nad Dunajcem z udziałem środków Unii Europejskiej. Wkład własny zapewnia gmina oraz Powiat Nowosądecki.

olsz/ zdj. Maria Olszowska

źródło: Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl