Aktualności
Piątek, 12 stycznia 2018 20:12

Kierowca zgubił pasażerkę

Nocnej podróży z 11/12 stycznia z Pragi przez Kraków do Lwowa nie zapomni 16-letnia obywatelka Rosji. Nie spodziewała się przymusowego przystanku na Balicach.
Młoda Rosjanka podróżująca samotnie z Czech na Ukrainę podczas wieczornego postoju autobusu przed lotniskiem w Krakowie-Balicach opuściła na parę minut pojazd, którym podróżowała. Zabierała ze sobą jedynie telefon komórkowy. Po kilku chwilach dziewczyna zorientowała się, że została sama przed terminalem lotniska w Balicach, a jej ciepła kurtka, dokumenty oraz bagaż odjechały w autobusie w stronę granicy ukraińskiej.

Przerażonej i przemarzniętej pasażerce pomocy udzieliły służby lotniskowe – Straż Graniczna oraz Służba Ochrony Lotniska. Szybko udało się potwierdzić tożsamość i obywatelstwo dziewczyny, a następnie dzięki współpracy z funkcjonariuszami Placówki Straży Granicznej z Tarnowa, którzy prowadzili działania patrolowe, namierzono kierowcę feralnego autobusu.

- Młoda obywatelka Rosji, z pewnością na długo zapamięta swoją podróż - całą noc zmuszona była spędzić na lotnisku, pod nadzorem funkcjonariuszy Straży Granicznej, czekając na przyjazd opiekunów. Poinformowany o „przygodach” dziewczyny, ojciec wyruszył po córkę do Polski. Na szczęście, w okolicach Medyki odzyskał dokumenty i bagaże córki, które znajdowały się w autobusie, a następnie odebrał dziecko z Balic - podsumowuje przygodę dziewczyny sierż. szt. SG Michał Tokarczyk z Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Nowym Sączu.

opr.s/
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl