Kopalnia
Aktualności
Poniedziałek, 20 listopada 2017 16:58

Kierowca naraził bezpieczeństwo podróżnych

Przez „pół” Małopolski woził pasażerów łamiąc szereg przepisów, głównie tych zagrażających bezpieczeństwu podróżnych. Inspektorzy ruchu drogowego nie mieli litości.

Krakowscy Inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego postanowili sprawdzić autobus i kierowcę, który przewoził pasażerów na regularnej linii pomiędzy stolicą Małopolski a Jordanowem w powiecie suskim. Szybko stwierdzili wielokrotne nierejestrowanie aktywności na karcie kierowcy (17 z 28 kontrolnych dni).

- Kierowca wyjmował swoją kartę z tachografu w celu ukrycia faktycznego czasu prowadzenia pojazdu – wyjaśniają inspektorzy WITD w Krakowie. – Tym samym kierowca narażał na niebezpieczeństwo przewożonych pasażerów jak również innych uczestników ruchu drogowego. Ponadto stwierdzono, że na 13 pasażerów kierowca wprowadził na kasę fiskalną i wydał bilet tylko 5 osobom – dodają.

Kierowcę ukarano mandatem karnym w wysokości 2000 zł. W związku ze stwierdzonymi naruszeniami na przewoźnika zostało wszczęte postępowanie administracyjne na łączną kwotę 7000 zł.


eł/fot. WITD Kraków
Reklama
komentarze
Partnerzy malopolskaonline.pl