Aktualności
Niedziela, 29 kwietnia 2018 20:51

Karpacki Wyścig Kurierów 2018: Galdoune triumfuje w Jabłonce (zdjęcia)

Ahmed Galdoune (Delio Gallina Colosio) powtórzył sukces sprzed roku i sięgnął po etapowe zwycięstwo na Karpackim Wyścigu Kurierów. Marokańczyk pokonał na finiszu w Jabłonce Szymona Krawczyka (Reprezentacja Polski). Trzecie miejsca na podium zajął drużynowy kolega zwycięzcy, Włoch Francesco di Felice.
W drugim dniu 35.Karpackiego Wyścigu Kurierów na kolarzy czekały dwa etapy. Przedpołudniową odsłoną rywalizacji był krótki, słowacko-polski odcinek wiodący z Trsteny do Jabłonki. Do przejechania były 72 kilometry.

Tuż po minięciu granicy nastąpił start ostry i rozpoczęły się liczne ataki. W połowie dystansu na czele kręcili Matus Stocek (Reprezentacja Słowacji), Venantas Lasinis (Reprezentacja Litwy) i Jordi Van Loon (Destil – Parkhotel Valekbnurg), którzy mieli przewagę około 45 sekund nad peletonem. Dołączyć do nich próbował Francesco Zandri (Delio Gallina Colosio), jednak bez powodzenia.

Jedyną na tym etapie premię lotną, wyznaczoną na 40. kilometrze pod Urzędem Gmin y w Jabłonce, wygrał Van Loon przed Lasinisem i Stockiem.

Metę w Jabłonce poprzedzał 90-stopniowy zakręt i to on okazał się decydujący w sprinterskiej rozgrywce – kto wyszedł z niego w czołówce, liczył się w walce o zwycięstwo. Najlepiej w sytuacji odnalazł się zawodnik z Delio Gallina Colosio, Ahmed Galdoune, sięgając po etapowe zwycięstwo. To już drugie etapowe zwycięstwo Marokańczyka na Karpackim Wyścigu Kurierów – przed rokiem triumfował bowiem na mecie w Papie. Tym razem na finiszu pokonał on reprezentanta Polski Szymona Krawczyka, a miejsca na podium dopełnił Włoch Francesco di Felice. Liderem klasyfikacji generalnej „Małopolska” pozostał Holender Joep Steinbusch (Wielerploeg Groot Amsterdam).

– To był bardzo szybki i dynamiczny etap. Po drodze co prawda były dwa niewielkie podjazdy, ale moja drużyna bardzo mi pomagała i bez trudu je pokonałem. Na ostatnich kilkunastu kilometrach trzymaliśmy się czoła peletonu i jako pierwsi weszliśmy w końcowy zakręt, dzięki czemu udało mi się ponownie wygrać etap na Karpackim Wyścigu Kurierów – mówił na mecie zwycięzca, Ahmed Galdoune.

– Krótki i szybki etap. Przed rokiem wygrał tu Kamil Małecki i plan był taki, żeby także teraz walczył na finiszu. Niestety, nie udało mu się dobrze pokonać zakrętu tuż przed kreską, więc zamiast pomagać mu na ostatniej prostej, sam finiszowałem. Niewiele mi zabrakło do zwycięstwa – powiedział z kolei reprezentant Polski Szymon Krawczyk, na co dzień zawodnik drużyny Voster Uniwheels, który finiszował na 2. pozycji.

Drugi z niedzielnych etapów liczył 106 kilometrów i poprowadził peleton z Jabłonki do Oświęcimia.

Karpacki Wyścig Kurierów 2018 – etap 2a: Trstena – Jabłonka, 72,4km:
Zwycięzca etapu: Ahmed Galdoune (Delio Gallina Colosio)
Lider klasyfikacji generalnej Małopolska: Joep Steinbusch (Wielerploeg Groot Amsterdam)
Lider klasyfikacji punktowej Gaz-System: Ahmed Galdoune (Delio Gallina Colosio)
Lider klasyfikacji sprinterskiej MOT: Mattia Bais (Cycling Team Friuli)
Lider klasyfikacji górskiej CCC: Nils Sinschek (Team LottoNL-Jumbo-DJR)
Lider klasyfikacji zawodników 19-20 lat Nitrogenmuvek: Niels Sinschek (Team LottoNL-Jumbo-DJR)
Lider klasyfikacji drużynowej (LOTTO): Wielerploeg Groot Amsterdam

Wyniki etapu 2a KWK 2018 tutaj.

opr.s/ zdj. Łukasz Sowiński

źródło: http://carpathianrace.eu

Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl