Aktualności
Piątek, 27 kwietnia 2018 08:35

Kampania „Małopolska na rowery. 100% emocji”

Sportowe imprezy dla amatorów i widowiskowe rajdy dla zawodowców, zbiórka używanych rowerków dla dzieci z domów dziecka, a także nietypowe eksperymenty - tak ma wyglądać kampania „Małopolska na rowery. 100% emocji”. Szeroka promocja dwóch kółek to efekt realizacji największego w Polsce projektu budowy tras rowerowych.
Wczoraj w Krakowie odbyła się pierwsza odsłona kampanii województwa małopolskiego promującej jazdę na rowerze. W sali hypoint w CrossFit 72D przy ul. Zakopiańskiej przeprowadzono eksperyment rowerowy, w ramach którego uczestnicy spróbowali swoich sił w wyczynowej jeździe na Rysy. Trzech aktywnych rowerzystów i trzy osoby prowadzące siedzący tryb życia - pokonały całą trasę, która symulowała przewyższenia terenu i zmieniające się warunki atmosferyczne.

W sobotę 5 maja, rusza pierwszy z siedmiu Rodzinnych Rajdów Rowerowych. Uczestnicy przejadą trasę z Krakowa do Trzebini. Kolejne rajdy dla całych rodzin zaplanowano w Nowym Targu (19 maja), Szczucinie (17 czerwca), Gorlicach (24 czerwca), Przeciszowie (7 lipca), Dobczycach (8 lipca) i Alwerni (22 lipca). Oprócz przejazdów na trasach o różnych poziomach trudności, na uczestników czekają konkursy, gry i zabawy.

W dniach 25-27 maja w Kluszkowcach odbędzie się Małopolski Joy Ride Festiwal. To wielkie rowerowe święto gromadzi dwa tys. zawodników, ośmiu dyscyplin rowerowych i prawie 60 wystawców na targach rowerowych. Wśród konkurencji są m.in. szybkie zjazdy z przeszkodami (ostre zakręty, widowiskowe skocznie i poduszki pneumatyczne), a także tor modułowy, który zawodnicy muszą pokonać bez pedałowania, wspomagając się tylko siłą grawitacji.
Podobna impreza odbędzie się w Zakopanem 21-23 września, na zakończenie sezonu rowerowego.

Małopolska jako partner tytularny tegorocznych imprez Małopolska Joy Ride Festiwal i Małopolska Joy Ride Zakończenie Sezonu zainicjuje m.in. zbiórkę rowerków dla domów dziecka.

opr. ab
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl