Aktualności
Piątek, 17 kwietnia 2020 07:59

Kamery termowizyjne w małopolskich szpitalach

Do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego i Specjalistycznego Szpitala im. Ludwika Rydygiera trafiły kamery termowizyjne Politechniki Krakowskiej. Zmierzą temperaturę pacjentów i personelu medycznego z bezpiecznej odległości.
Takie badanie pozwala na szybką i bezkontaktową ocenę wstępną, czy zgłaszający się do szpitala pacjent lub rozpoczynający pracę medyk ma podwyższoną temperaturę. Gorączka to jeden z najważniejszych objawów infekcji koronawirusem.Pierwsze kamery termowizyjne z Politechniki Krakowskiej trafiły przed kilkoma dniami do Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II. Kamery udostępniło kilka jednostek uczelni z różnych wydziałów, a także Małopolskie Centrum Budownictwa Energooszczędnego Politechniki Krakowskiej. Specjaliści MCBE PK są konsultantami także dla gminy Tarnów i tarnowskiego Szpitala im. E. Szczeklika, w którym stanie kamera termowizyjna udostępniona przez Zespół Szkół Budowalnych w Tarnowie.

W ramach akcji #PK pomaga wolontariusze uczelni szyją maseczki, produkują także przyłbice ochronne dla medyków, które trafiły już do wszystkich krakowskich szpitali, a w okresie świątecznym także m.in. do Domów Pomocy Społecznej w podkrakowskich Batowicach, Karniowicach i Prusach.


mat. prasowy

źródło: Biuro Prasowe UMWM / Politechnika Krakowska

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl