Kopalnia
Aktualności
Piątek, 19 stycznia 2018 16:19

KaOSG rozbiła szajkę zajmującą się nielegalnym obrotem wyrobami akcyzowymi (zdjęcia)

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Krakowie-Balicach rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, zajmującą się wprowadzaniem na rynek nielegalnych wyrobów akcyzowych. W ramach śledztwa, nadzorowanego przez Prokuraturę Okręgową w Krakowie, zatrzymano 11 osób oraz zabezpieczono nielegalny towar o szacunkowej wartości ponad 662 tys. złotych.
Zatrzymanych zostało 10 podejrzanych Polaków oraz obywatel Ukrainy. Mężczyznom w wieku od 27 do 57 lat zarzuca się działanie w zorganizowanej grupie przestępczej, zajmującej się produkcją, przemytem oraz obrotem papierosami i alkoholem wysokoprocentowym bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Towary były samodzielnie produkowane przez podejrzanych lub sprowadzane zza wschodniej granicy.

Funkcjonariusze Karpackiego Oddziału Straży Granicznej z Krakowa-Balic, Zakopanego, Tarnowa oraz Nowego Sącza dokonali wspólnie 11 zatrzymań na terenie Krakowa oraz pobliskich miejscowości.

W ramach przeszukań znaleziono m.in.: 7 146 paczek papierosów, 543 kg krajanki tytoniowej, 229 kg suszu tytoniowego, 25 litrów spirytusu oraz maszynę do cięcia tytoniu, a także 49 telefonów komórkowych, 16 kart sim, pamięci przenośne, komputer, tablet, laptopy, a także gotówkę w kwocie ponad 157 tys. zł, ok. 350 euro i 200 dolarów USD.

- Prokurator Prokuratury Okręgowej w Krakowie zastosował wobec 8 zatrzymanych dozory policji, zakazy opuszczania kraju i poręczenia majątkowe w kwocie od 5 do 40 tys. zł. Wobec pozostałych zatrzymanych Prokurator wystąpił o zastosowanie środków zapobiegawczych w postaci tymczasowych aresztowań na 3 miesiące - informuje sierż. szt. SG Michał Tokarczyk z Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Nowym Sączu.

Grupa działała głównie na terenie województwa małopolskiego, ale także w innych rejonach kraju. Jej liderami byli 3 mieszkańcy Małopolski, w wieku 30-50 lat. Szacuje się, że członkowie grupy od lutego 2016 r. mogli wprowadzić na polski rynek nielegalne wyroby akcyzowe o wartości ok. 6 milionów złotych.

opr.s/ zdj KaOSG

źródło: Karpacki Oddział Straży Granicznej

Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl