Aktualności
Poniedziałek, 27 stycznia 2014 11:35

KRAKÓW. Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej będą rozgrywane w hali w Czyżynach

W styczniu 2016 roku miasto Kraków będzie gospodarzem XII. Mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych. Informacje te działacze ZPRP przekazali na konferencji prasowej w Herning. Przedstawili dwa wspomniane miasta (nazwy dwóch pozostałych oraz miasta, w którym zagra nasza reprezentacja, mają być ogłoszone do końca marca).
W hali Kraków Arena - ciągle jeszcze budowanej, największym krytym obiekcie sportowym w Polsce - odbędą się mecze rundy wstępnej, głównej oraz finałowej, a we wrocławskiej Hali Stulecia spotkania rundy wstępnej, głównej oraz mecze o piąte i siódme miejsce (te ostatnie będą zarazem kwalifikacjami do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro).

XII. ME odbędą się w dniach 17-31 stycznia 2016 roku. Decyzja o tym, że ich organizatorem będzie Polska, zapadła 23 czerwca 2012 roku podczas kongresu EHF (Europejska Federacja Piłki Ręcznej) w Monako. Nasz kraj otrzymał aż 27 głosów, Chorwacja 14, Norwegia tylko 4.

Zgodnie z wymogami EHF turnieje ME muszą być rozgrywany w halach wielofunkcyjnych, a takimi są Kraków Arena i Hala Stulecia. Na przyjęcie najlepszych piłkarzy ręcznych Europy za dwa lata liczą także m.in. Katowice (Spodek), Łódź (Atlas Arena) oraz Gdańsk (Ergo Arena). Jak podczas ME w Danii przedstawiciele ZPRP uzasadnili wybór Krakowa i Wrocławia?

W turnieju zagra 16 drużyn. Polska jako jego gospodarz ma zapewniony występ w ME. Do eliminacji, które rozpoczęły się 31 października 2012 roku, zgłosiło się 37 drużyn. Losowanie grup eliminacyjnych w turnieju ME 2016 odbędzie się 11 kwietnia w Warszawie.

/ab
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl