Parada Smoków
Aktualności
Czwartek, 1 sierpnia 2013 14:11

KRAKÓW. Zostanie rozkopana al. 29 Listopada - utrudnienia w ruchu

Na początku przyszłego tygodnia, 6 sierpnia, rozpocznie się wymiana kolektora sanitarnego na al. 29 listopada w Krakowie. Prace są konieczne. Przewiduje się spore utrudnienia w ruchu.
Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji ma zamiar wymienić kolektor na odcinku od skrzyżowania z ul. Woronicza do skrzyżowania z ul. Powstańców. To ok. 700 metrów. Istniejący tu stary kolektor odprowadza ścieki z Prądnika i rejonu Zielonek.

Nowa kanalizacja usprawni odbiór ścieków z północnych rejonów Krakowa. Ale nie tylko - będą się do niej mogli podłączyć także mieszkańcy Prądnika, którzy dotychczas korzystali z szamb.

Wykonawca planuje zakończyć prace w przeciągu trzech miesięcy. W tym czasie będzie zajęty jeden pas al. 29 Listopada (od strony ul. Powstańców w stronę centrum miasta). Niewykluczone, że będą także inne zwężenia i utrudnienia.

Na czas remontu kanalizacji nie jest przewidziana zmiana tras komunikacji miejskiej. Dla kierowców samochodów prywatnych zalecane są jednak objazdy. Od strony centrum powinni korzystać z drogi przez Nową Hutę i ul. Powstańców, od strony Zielonek wskazany jest objazd przez ul. Siewną i Mackiewicza.

/ab
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Parada Smoków
Najczęściej czytane
Reklama
WSB
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl