Kopalnia
Aktualności
Wtorek, 20 stycznia 2015 20:24

KRAKÓW. Zakaz parkowana na al. 3 Maja już od lutego

Od 1 lutego zmienią się zasady parkowania wzdłuż alei 3 Maja. Nowe rozwiązania mają na celu ułatwienie zaparkowania osobom, które chcę skorzystać z okolicznych terenów rekreacyjnych.
Od 1 lutego postój na parkingu przy Muzeum będzie odpłatny. Za pierwszą godzinę kierowcy zapłacą 3 złote, za kolejne - 4 złote, a za całą dobę - 50 złotych. Zmienią się też zasady parkowania wzdłuż al. 3 Maja.

Zakaz parkowania będzie obowiązywał w dni robocze w godzinach od 9 do 17 na odcinkach od skrzyżowania z al. Focha do ul. Oleandry oraz od Reymana do okolic ul. Piastowskiej. Na odcinku wzdłuż Parku Jordana zasady parkowania nie zmienią się.

Zlikwidowane zostaną za to miejsca postojowe dla autokarów turystycznych wzdłuż alei 3 Maja. Dla tych pojazdów zostaną wyznaczone parkingi przy stadionie Wisły Kraków, gdzie łącznie pomieści się do 40 autokarów.

Dodatkowo od 1 lutego podziemny parking Przy Muzeum przestanie być darmowy. Regulamin parkingu przewiduje możliwość wykupu abonamentu tygodniowego za 200 złotych oraz miesięcznego za 320 złotych. Ponieważ obiekt czynny jest całą dobę, będzie w nim można wykupić również abonament miesięczny nocny za kwotę 150 złotych. Za nocne parkowanie przez cały kwartał zapłacimy 380 złotych.

Bilet jednokrotnego parkowania pobiera się przy wjeździe.

/ab

źródło: krakow.naszemiasto.pl

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
cross
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl