Aktualności
Sobota, 12 kwietnia 2014 18:21

KRAKÓW. Rozpoczęły się Targi Wielkanocne

Rozpoczęły się Targi Wielkanocne na krakowskim Rynku Głównym. Do niedzieli targom towarzyszy "Wielkanocny Małopolski Smak", podczas którego będzie można nabyć tradycyjne potrawy świąteczne i produkty regionalne. Weźmie w nim udział 12 laureatów Festiwalu Smaku, organizowanego przez województwo małopolskie.
Na krakowskim rynku blisko 60 wystawców prezentuje artykuły świąteczne: stroiki, koszyki, palmy, świeczki, pisanki, a także ręcznie malowaną porcelanę, biżuterię, obrusy, wyroby z masy solnej, z drewna, z siana i inne produkty regionalne.

Tradycyjnie oprócz rzemieślników i twórców z Polski swoje wyroby oferują także goście zagraniczni: z Litwy, Słowacji, Ukrainy i Węgier. Na stoiskach litewskich np. oferowany jest szeroki wybór tradycyjnych wędlin, np. kindziuk, wołowina suszona w płatach, a także kiełbasa z sarny i kiełbasa z jelenia.

Targi potrwają do 21 kwietnia. W niedzielę 13 kwietnia Stowarzyszenie Folklorystyczne "Teatr Regionalny" zaprezentuje palmy wielkanocne, a następnie programy artystyczne i obrzędy wielkanocne w wykonaniu 19 amatorskich zespołów regionalnych i grup folklorystycznych. Barwny korowód z palmami przejdzie tego dnia od Barbakanu pod kościółek św. Wojciecha na Rynku, gdzie nastąpi poświęcenie palm.

/ab
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl