Golemo
Aktualności
Piątek, 27 czerwca 2014 18:42

KRAKÓW. Próby nielegalnego wywozu amunicji oraz tytoni bez akcyzy

W ostatnich dniach funkcjonariusze Śląsko – Małopolskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili w Międzynarodowym Porcie Lotniczym Kraków – Balice kilka prób nielegalnego wywozu amunicji oraz tytoniu bez polskich znaków akcyzy.
Znaleziono m.in. nielegalną krajankę tytoniową w bagażu podręcznym obywatela Polski. Zapakowana była w 16 woreczków w ilości około 4 kilogramów o szacunkowej wartości 2300 złotych. Osoba, do której należał nielegalny towar, odpowie za popełnienie wykroczenia karno - skarbowego.

Podczas kontroli bagażu podręcznego, należącego do obywatela Słowacji funkcjonariusze ujawnili 1 sztukę amunicji myśliwskiej - kaliber 5,56 mm. Cudzoziemiec tłumaczył, że plecak pożyczył wcześniej swemu ojcu, który jest myśliwym i nie miał świadomości, iż znajduje się tam amunicja. Bohaterką podobnego zdarzenia była obywatelka Polski, która wywoziła z kraju nabój karabinowy. Kobieta oświadczyła, iż amunicję znalazła podczas spaceru w pobliżu byłej jednostki wojskowej. Sprawy zostały skierowane do Prokuratury Rejonowej w Krakowie, która będzie prowadziła dalsze czynności procesowe.
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Groteska
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl