Golemo
Aktualności
Sobota, 31 sierpnia 2013 15:05

KRAKÓW. Opłaty za śmieci mogą jeszcze wzrosnąć

Po wprowadzeniu tzw. ustawy śmieciowej krakowianie płacą za śmieci więcej. Niektórzy mieszkańcy o 30 proc., a inni nawet o proc. Podwyżka MPO bulwersuje krakowian.
Krakowscy radni wzięli sprawy we własne ręce. Wczoraj na sesji przegłosowali uchwałę kierunkową dla prezydenta, według której stawka opłat za śmieci ma być obniżona. Ponadto ustalili, że we wrześniu ma się odbyć nadzwyczajna sesja rady poświęcona ocenie funkcjonowania systemu śmieciowego.

Gmina Kraków, jako odpowiedzialna za selektywną zbiórkę odpadów, ma za zadanie zebrać ich ok. 400 tys. ton rocznie, z czego jedną czwartą muszą stanowić gotowe do sprzedania surowce wtórne. A praktyka firm, które sprzedają te materiały firmom recyklingującym, uniemożliwi gminie Kraków wyrobienie tej normy i narazi nas na kary z Komisji Europejskiej. Te firmy kombinują i przez to utrudniają nam zadanie. W wyniku takiej sytuacji, w dłuższej perspektywie ceny za wywóz śmieci mogą wzrosnąć, choć nie stanie się to dziś - powiedział Prezes MPO - Henryk Kultys.

/ab
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl